TeknoClouds isimli firma büyük bir domain vurgunu yaparak ortadan kayboldu! Türkiye’de neredeyse 39 bin site sahibi bu nedenle mağdur oldu. Bu sitelerin alan adlarının kayıtlı olduğu internet hizmetleri sunan firma bir anda ortadan kayboldu. Firma söylentilere göre Microsoft’un kurduğu Azure platformunda deneme hesabı açıp elde ettiği domainleri cazip fiyat seçenekleriyle satışa sunmuş.

Çok sayıda site sahibinin şuan da sitesine erişim sağlayamadığı biliniyor. Olayın patlak vermesinin ve şikayetlerinin gelmesinin ardından ise firma sahipleri ortadan kayboldu! İşte yapılan domain vurgunu hakkında tüm detaylar sizlerle…

TeknoClouds sahipleri ortada yok!

Türkiye’de binlerce kişi cazip fiyat sunduğu için domain kullanımında tercih ettikleri TeknoClouds firmasına ulaşılamıyor. Bunun üzerine yapılan araştırma her şeyi gün yüzüne çıkardı. Firmanın Microsoft’a ait bir platformda ücretsiz deneme hesapları açarak ücretsiz domainler aldığı ve bunu da piyasanın çok altında rakamlarla sattığı ortaya çıktı. Sunduğu cazip fiyat seçenekleri nedeniyle pek çok kullanıcının dikkatini çeken firma ise tam bir dolandırıcı çıktı. Söylentilere göre şuan da tam 39 bin farklı sitenin alan adı firmanın sisteminde kayıtlı bulunuyor.

Kullanıcıları haberi aldıktan sonra firmaya ulaşmaya çalıştıklarını nitekim izlerini kaybettirdiklerini de ifade etti. Haberin yayılmasından sonra firmadan resmi bir açıklama gelmemesi haberin doğruluğunu kesinleştirdi. Ayrıca pek çok kullanıcı da sitede yer alan destek ve canlı destek hizmetlerinin ve firmaya ait sosyal medya hesaplarının da kaldırıldığını iddia etti.

Domain vurgunu yapıp kaçtılar!

Pek çok site sahibi TeknoClouds firması tarafından yapılan domain vurgunu için çareyi forum sitelerinde aramaya başladı. Firmanın telefonlarına, adreslerine ve canlı destek birimine ulaşamayan site sahipleri şikayetçi olduklarını da dile getirerek çözüm aramaya devam ediyor. Kullanıcılar sitelerine erişemeyip dolandırıldıklarını gerekçe gösterip ilgili birimlerin gerekli işlemleri başlatmasını da talep etti.

Tüm bu süreçte henüz TeknoClouds firması tarafından net, yazılı ya da sözlü bir açıklama yapılmaması da dikkatlerden kaçmadı. İlgili devlet birimlerinin alarma geçerek firmaya gerekli cezayı vermesi ise en çok talep edilen konular arasında yer alıyor.