Windows 11 oyun için nasıl optimize edilir sorusunun yanıtı sıklıkla merak ediliyor. Teknoloji devi olarak bilinen Microsoft Windows 11’i piyasaya ilk sürdüğünde Gaming kısmına ne kadar önem verdiğini göstermişti. Çünkü Windows 11 kullanan oyuncular otomatik depolama ve otomatik HDR özelliğini kullanma fırsatı bularak yüksek performans elde etmeyi hedefliyor. Windows 11’İ kullanmak isteyen oyuncuların geneli de özelliklerini ve oyun modunu merakla araştırıyor. Bu içeriğimizde merak edenler için tüm ayrıntıları kaleme aldık. İşte, Windows 11 oyun için nasıl optimize edilir sorusunun yanıtı ve daha fazlası sizlerle…

Windows 11 oyun modu nasıl kullanılır?

Windows 11’i ilk kez kullanmaya başlayacak oyuncular oyun modunu etkinleştirme konusunda detayları merak ediyor. Hemen bilmeyenler için bu modu açmanın detaylarını aktarmak gerekirse de;

  • Windows 11 kurulu olan cihazınızın başlat kısmına tıklayın.
  • Başlat kısmında yer alan ayarlara tıklayın.
  • Ayarlar kısmına tıklayınca sol ekran çubuğunda karşınıza oyun- oyun modu seçeneği çıkacak. Bu seçeneğe tıklayın.
  • Oyun- oyun modu kısmında yer alan açma/kapama düğmesini açarak hemen oyun modunu aktifleştirin.

İşte, Windows 11 oyun için nasıl optimize edilir sorusunun yanıtı bu kadar kolay! Yukarıda sıraladığımız adımları takip ederek kolayca oyun modunu aktif hale getirebilirsiniz. Öte yandan Windows 11’in merak edilen bir diğer detayı ise sunduğu otomatik HDR özelliğidir. İçeriğimizin devamından bu özellik hakkında merak ettiklerinizi de bulabilirsiniz.

Windows 11 otomatik HDR özelliği nasıl kullanılır?

Windows 11 oyun için nasıl optimize edilir sorusunun akabinde merak edilen otomatik HDR özelliği için de detayları hemen aktaralım. Microsoft otomatik HDR özelliği ile bir hayli gurur duyuyor. Eğer oyuncu HDR destekli bir monitöre sahipse otomatik olarak özellik devreye girecektir. Bu özellik oyunun daha canlı, net ve renkli görünmesini sağlıyor. SDR ve HDR arasındaki görüntü farkını anlamak için oyuncunun HDR destekli bir monitöre sahip olması gerekiyor. Aksi halde özellik otomatik olarak yansımıyor.

Merakla araştırılan Windows 11 oyun optimize ayarlarını aktardık. Oyun modu ve otomatik HDR özelliğine yer verdik. Yeni güncellemeler geldikçe oyuncuları bilgilendirmek amacıyla adım adım detaylarına yer vereceğiz. Tüm detaylardan haberdar olmak için bizi takip etmeye devam edebilirsiniz.