Mansur Yavaş’ın Bir İftar da Benden Kampanyasının Ardından İmamoğlu Askıda Fatura Uygulamasını Başlattı.

Bilindiği üzere başta Ankara ve İstanbul olmak üzere belediyelerin korona virüs pandemisi için başlattığı yardım kampanyaları, hiçbir yasal behis olmamasına rağmen engellendi. Saray savcıları ilgili kampanyalarda kullanılan banka hesaplarına bloke koydurdu.

Berat Albayrak Altın İşlemeli Doğalgaz Peteği

Saraydaki muktedir inşaat projeleri, Kanal İstanbul ve diğer rant projelerinde korona virüs sebebi ile yaşanacak aksaklıklar ve sefalet içindeki halka sadaka dağıtılması için kaynak ayırmak gibi sebepler ile kaynağa ihtiyacı olduğunu biliyordu. Saray servetinden tasarruf etmemek için Biz Bize Yeteriz adlı pandemi kampanyasını başlattı. Muktedir her ne kadar yardımda bulunma vaadleri vermiş olsa da, ürettiği özüm biz bize yeteriz değil, kendi yağınızda kavrulun oldu.

Ülkemiz korona virüsü ve fakirlik ile kırılırken, Damat Berat Paşa altın kaplamalı doğalgaz petekleri, Muktedir olan kayınbabası ise 14 adet lüks otomobil gibi harcamalardan kaçınmıyor. Kendi deyimleri ile itibardan tasarruf etmeyen saray eşrafı, pandemi yardımını az sefillerin çok sefillere yaparak, sarayın lüksüne dokunmamalarını hedefliyor. Bununla yetinmeyen muktedir lüks harcamalarına risk oluşturan şeylerinde önüne geçme çabasında olacak ki, yerel yönetimlerin yardım kampanyalarına taş koyarak bütün parayı kendi toplamak pandemide zarar etmemek şöyle dursun çıkar sağlamak istiyor.

Hatta pandemi bahane edilerek ranta dayalı hastane projeleri başlatıldı. Çin hükümetinin 6 günde yaptığı devasa hastaneyi örnek almışlar gibi görünsede; aslında inşaatların ilerleyişine bakırlırsa korona virüsü hastanelerin açıldığı tarihlerde çoktan kontrol altına alınacağı öngörülüyor.

İBB Askıda Fatura Uygulaması :

Askıda Fatura Uygulaması

Ekrem İmamoğlu, halka yardım etmenin gerekliliğinin farkında olduğundan; saray tarafından engellenemeyeceğini düşündüğü bir şekilde, yardım etme yolları için arayışa girmiş. Saray eşrafına para kokusu aldırmadan yardım etme konusunda insanlığın geleneksel yöntemlerinden birini modernize ederek sanal ortama taşıdı. Askıda Fatura uygulaması İstanbul’da yaşayan ve faturalarını ödemekte güçlük çeken kişiler ile hayır severleri bir araya getirerek yardımlaşma ve dayanışma örneği oldu.

Askıda Fatura Nasıl Kullanılır ?

Askıda fatura uygulaması oldukça pratiktir, https://askidafatura.ibb.gov.tr/ adresine girerek, ilgili bölümden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer ihtiyaç sahibi iseniz Askıya Fatura Bırak seçeneğine girin ve ardından eklemek istediğiniz faturaya ait bilgileri girmeniz yeterlidir. Eğer hayır işlemek istiyor iseniz Askıdan Fatura Al seçeneğine girin ve ardından istediğiniz miktarı belirleyerek ödeme işlemini gerçekleştirin. Askıda Fatura uygulaması sadece su ve doğalgaz faturalarını ödeme imkanı sunuyor. Elektrik dağıtımı sarayın yetkilendirdiği özel firmalardan yapılmakta olduğu için yardımcı olunamıyor.