Yeni Firefox eklentisi olan Firefox Private Relay geçici E posta oluşturmayı oldukça pratikleştiriyor.

Spam Artık Mazi Oluyor.

Kişisel gizlilik ve güvenlik konusundaki özellikleriyle ön plana çıkan Mozilla Firefox yeni çıkan eklentisi ile geçici mail hesabı almayı çok daha pratik hale getirdi.

Geçimi Mail Oluşturma.

Herhangi bir platforma tek sefer kullanıcağınız bir üyelik için e posta adresinizi girmeniz, mail kutunuzun spam mesajllar ile dolmasına sebep olabilir. Ayrıca sizi hackerların hedefi olma konusunda riske sokabilir. Firefox için Mozilla tarafından geliştirilen yeni eklenti Firefox Private Relay birkaç saniye içinde geçici e posta adresi açarak bu dertten kurtulmanızı sağlıyor.

Eklenti Firefox eklenti mağazasında sunulmuş olsada şuan için kullanılmıyor. Alpha test aşamasında olan eklenti şuan sadece davetiye alanlar tarafından kullanılabiliyor. Tek e posta hesabını bütün kullandığınız platformlarda kullanmak güvenlik riskleri yaratabilir. Örneğin herhangi bir hesabınızı isteyen hacker e postanızı çaldığında bütün hesaplarınızı çalmış oluyor.

Mozilla bu problemlerin farkında olacak ki, geçici mail almayı birkaç saniyede alınacak kadar pratikleştiren bir eklenti çıkarma kararı aldı. Üstelik internet sitelerinin kayıt formunu doldururken tek tık ile e posta alanını otomatik doldurmanızı sağlıyor. Spam e postalar gerçek e posta adresinize yönlendiriliyor ancak gözükmüyor bu da size geçici e posta adresinizi istediğiniz zaman değiştirme olanağı sunuyor.