Bitcoin eleştirileriyle bilinen Charlie Munger, kripto parayla ilgili yine olumsuz açıklamalarda bulundu.

2019 Yılının Mayıs ayında da şirketinin yaptığı yıllık toplantıdan önce bazı açıklamalar yapmış ve Bitcoin yatırımcılarının boş insanlar olduğunu ima eden ederek yaptığı açıklamada Bitcoin yatırımcılarının boş zamanlarında Yahuda’nın yaptıklarını, hayatını öğrenmek ve kutlamak için birlikte vakit geçirdiklerinin şakasını yapmıştı.

Charlie Munger, Berkshire Hathaway Başkanı Warren Buffet gibi Bitcoin eleştiriyle biliniyor.

Hissedarlarının Bitcoin ile ilgili sorularını yanıtlayan Munger, yine eleştirel bir dille şu yorumlarda bulundu:

“Bitcoin’in dünya genelinde bir değişim aracı olacağını düşünmüyorum. Bir değişim aracı olamayacak kadar fazla dalgalanıyor.”

Munger, 2018 yılında ise kripto paraları “tamamen ahmakça” olarak tanımlamış ve profesyonel kripto yatırımcıların “mide bulandırıcı” olduğunu söylemişti.

Berkshire Hathaway’in başkanı, ünlü yatırımcı Warren Buffett da Bitcoin’i “fare zehri” olarak tanımlamıştı.

Lightning Network ve yan zincirler gibi ölçeklenme çözümlerin geliştirilmesiyle birlikte Bitcoin’in etkili bir değişim aracı olup olamayacağını zaman gösterecek.

Diğer yandan Bitcoin, bir değer saklama aracı olarak ise giderek güçleniyor. Munger, BTC’nin altın gibi olduğu söylemine de değindi:

“Gerçekten altının yapay bir ikamesi gibi ve hiç altın satın almadığım için, Bitcoin de almıyorum ve insanlara da bunu tavsiye ediyorum.”