13 yılını geliştirme cehenneminde geçiren kötü şöhretli Gearbox ve 3D Realms FPS’si Duke Nukem Forever, Doom ve Quake’in uzak kuzenini 90’ların orijinal stiline yaklaştırmayı amaçlayan iddialı yeni bir modla geliştirildi ve “yeniden düzenlendi”. atıcı.

Daha önce bildirildiği gibi Duke Nukem Forever, 2011 lansmanından önce tamamen azaltılmış veya kesilmiş çeşitli görsel öğeler içeriyordu; mod yapımcısı Vinícius Medeiros, FPS’yi Gearbox ve 3D Realms’in orijinal planlarına daha sadık bir forma döndürmeye çalışıyordu. Geliştirilmiş aydınlatma ve gölgeler ve daha ayrıntılı gökyüzü kutuları ile Medeiros’un orijinal çalışması, Duke Nukem Forever piyasaya sürülmeden önce nerflenmemiş olsaydı nasıl görünebileceğini gösterdi. Şimdi, bilgisayar bilimcisi, Duke Nukem Forever’ın oyununu, serinin orijinal olarak bilindiği “klasik nişancı” stiline yaklaştırmak için elden geçiriyor.

Medeiros, “Duke Nukem Forever: Enhanced, orijinal oyunun oynanışını geliştirmeyi ve daha çok klasik bir nişancı gibi oynamayı amaçlayan DNF’nin 2011 sürümü için bir moddur” diye yazıyor. Bu, oyunun sprint işlevini kaldırmak, ancak genel hareketi çok daha hızlı hale getirmek anlamına gelir. Zıplama yüksekliği artırıldı ve oyunun silah cephaneliği yeniden dengelendi. Artık Duke’un taşıyabileceği silahların bir sınırı yok ve oyunun sürüş bölümleri artık birinci şahıs olarak oynanıyor. Hızlı kaydetme mevcuttur ve bir dizi işlem sonrası görsel efekt ve iyileştirilmiş gölge dinamikleri de tanıtılmıştır. Bir kullanıcı Twitter’da “Bu çabayı takdir ediyorum, ancak Duke Nukem Forever kurtarılamaz” diye yazıyor. “Aslında olabilir” cevaplar Medeiros.

Kendiniz görmek isterseniz, Duke Nukem Forever: Enhanced’i şimdi buradan indirebilirsiniz. Mod DB’si. Modcular ayrıca yakın zamanda oyunun seviye düzenleme araçlarının perakende sürümünde erişilebilir olduğunu keşfettiler, bu nedenle gelecekte daha fazla DNF iyileştirmesi ve restorasyonu görebilirsiniz.

PC’deki en iyi FPS oyunlarından bazılarını veya belki de en iyi aksiyon maceralarından bazılarını denemek isteyebilirsiniz. Alternatif olarak, eski güzel Duke sizi biraz nostalji havasına soktuysa, oynamaya değer daha fazla PC klasiğine göz atın.