Güney Afrikalılar için büyük bir öneme sahip olan Nelson Mandela bilindiği üzere 5 Aralık 2013 yılında hayatını kaybetmişti. Nelson Mandela’nın doğum günü olan 18 Temmuz ise Mandela Günü olarak kutlanıyor. Nelson Mandela Vakfı bugün için özel bir NFT sergisi açmayı planlıyor.

NFT’ler için henüz resmi bir tarih açıklanmamış olsa da uzun vadede bu NFT’ler Nelson Mandela’nın dünya üzerinde bıraktığı izlere ve etkilere değinecek. Buradan gelecek olan gelirin vakfın gelirlerini önemli ölçüde artırması bekleniyor.

Nelson Mandela Kimdir?

Nelson Mandela, Güney Afrika’nın eski başkanıdır ve dünya çapında ırkçılıkla mücadelenin en büyük simgelerinden biri haline gelmiştir. Kendisi aynı zamanda Nobel Barış Ödülü’nü alan isimlerden biridir. Ülkesindeki ırkçılığa karşı mücadele verdi ve bu uğurda hapis yattı.

Çok uzun bir süre boyunca hapis yattıktan sonra 1994 yılında Güney Afrika’da seçimlere adaylığını koydu ve bu seçimi kazandı. Böylece Güney Afrika’nın ilk siyahi başkanı olarak tarihe geçti.

Mandela NFT’leri ve Nelson Mandela Vakf

NFT’lerin hayatındaki pek çok önemli olaya ve faktöre odaklanacağı biliniyor. Vakıf, eski Güney Afrika Başkanı anısına ve Mandela Günü’nü kutlamak amacı ile NFT koleksiyonunu hayata geçirecek. NFT projesi için Glorious Digital ile iş birliği yapıldı. Şu an için projenin ne zaman hayata geçireceğine dair net bir bilgi yok. Ancak proje hayata geçirildiğinde sizleri bilgilendireceğiz.