on yıllarda özellikle de teknolojinin ciddi anlamda gelişmesi sayesinde belki de hayatımıza giren telefonların sayısı çok arttı. Bu nedenle de akıllı telefonların artık piyasada olmasından dolayı da tuşlu telefonlar tamamen rafa kaldırıldı denebilir. Sadece tuşlu telefon kullanımında askerde bu tip telefonları kullanmak isteyenler var. Sadece bu değil aynı zamanda bazı kişiler de özellikle nostalji için ya da şarj ömrünün çok daha uzun olmasından dolayı adeta eskiye dönüş yamakta ve tuşlu telefon kullanmayı ciddi anlamda tercih etmektedir. İşte bunun farkında olan telefon firmaları da farklı seçenekler sunmaya başladı. Bu firmalardan biri olan Xiaomi de yakın zamanda piyasaya sunacağı bir telefonu tanıttı.

Xiaomi’den Şık ve Modern Tuşlu Telefon Geliyor

Xiaomi tarafından yakın zamanda tasarlanan bu yeni tuşlu telefon açıkçası bu segment için son derece popüler olmaya aday olan telefonlar arasında yer alabilir. Xiaomi Qin F22 Pro ya da diğer ismi ile Duoqin F22 Pro olarak adlandırılacak yeni modelde farklı özellikler ön plana çıkıyor. Bunlardan bir tanesi dokunmatik LCD ekran olması, aynı zamanda fiziksel tuşların olması ve MediaTek G85 yonga setini sayabiliriz. Bunların yanı sıra yine sistem olarak da 4 GB RAM ve 128 GB depolama alanı yine bu telefonda kullanıcılarını bekliyor olacak.

Ayrıca telefonda bulunan bir özellikten de söz edebiliriz. Buna göre ön panelin alt kısmında bulunan 2 megapiksel kapasitede ön kameraya ve aynı zamanda 8 megapiksel ana kameraya sahip olacaktır. Bunların yanında yine 10 watt şarj destekli olacak ve aynı zamanda 2150 mAh batarya gibi farklı özellikler de telefonda olacaktır.

Android 12 ile piyasaya çıkacak olan Xiaomi Qin F22 Pro’nun tam olarak ne zaman satışa çıkacağı ve en önemli konulardan olan fiyatının ne kadar olacağı ise henüz açıklanmış değil.

Çok Farklı Telefon Modeli Geliyor

Bilindiği gibi son dönemde özellikle de Nokia, fiziksel düğmelere sahip olan birçok akıllı telefonu piyasaya sunmakta ve modellerini tanıtmakta! Ancak Xiaomi tarafından tasarlanan bu yeni telefon tuşlu telefonlar dünyasında belki de gerçek anlamda bir dönüm noktası olabilir.

Telefonun Xiaomi Qin F22 Pro ya da diğer adı ile Duoqin F22 Pro olarak adlandırılması bekleniyor. Ekran çözünürlüğü olarak da 640 x 960 piksel çözünürlüğe sahip olacaktır. Bunun yanında dokunmatik LCD ekran ve de son derece büyük görünen fiziksel düğmeler ile sistemi de MediaTek G85 yonga seti ve 4 GB RAM ile donatılacaktır.

Bunların yanında telefon, ön panelin sağ alt köşesinde bulunan son derece şık görünen 2 megapiksel ön kameraya ve 8 megapiksel ana kameraya sahip olacaktır. Öte yandan telefonun boyutları ise 147 x 58 x 9 mm, ağırlığı ise 116 gr olacak.

En güzel özelliklerinden biri de adeta normal bir akıllı telefon gibi farklı olan uygulamalarıda cihaza indirmenize izin veren Android 12 işletim sistemini kullanacaktır. Dokunmatik ekran olmasından dolayı da henüz tuşlara adapte olamayan kullanıcılar herhangi birsıkıntı ya da sorun yaşamayacaktır. Xiaomi’nin bu tuşlu telefonlara olan bakış açısını değiştirmesine ise kesin gözü ile bakılıyor.