WhatsApp, en son yaptığı güncellemede gizlilik özelliklerini yayınladı. Yeni gizlilik özelliklerine “Şunlar Hariç Kişilerim…” olarak isimlendirilen yeni gizlilik seçeneğini ekledi. Profil fotoğrafı, durum, son görülmelerinizi bu özellik sayesinde gizleyebileceksiniz.

Dünyanın en çok kullanılan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp yeni gizlilik özelliklerini yayınladı. Bu yeni özellikler ile kullanıcı deneyim biraz olsun yükseliş gösterdi. Artık kullanıcıları profilinizden gizlemek için daha kolay bir şekilde seçmenizi sağlayacak.

WhatsApp`da yeni gizlilik özelliklerinden önce 3 seçenek ile profilinizden kullanıcıları gizleyebiliyordunuz. Bu seçenekler “Herkes” , “Kişilerim”, “Hiç kimse” şeklindeydi. Şimdi “Şunlar Hariç Kişilerim” seçeneği eklendi. Bu seçenek ile kullanıcı telefon numaranızdan engellemek zorunda kalmadan, profilinizi görmemelerini daha da kolaylaştırıyor.

WhatsApp, yeni gizlilik seçeneklerini an itibariyle yayınlamış durumda. Bu özelliği kullanamıyorsanız veya seçenekleri göremiyorsanız, uygulamanızın güncel olduğuna emin olun.