Ariva (ARV) nedir? Arriva Digital, dünya genelinde bir B2C gezi & gezim ağıdır. Ariva (ARV) Coin ise bu platformun kripto para birimidir. ARV Coin, kullanıcılarına gezi deneyimlerini paylaşmalarına, ARV Coin kullanarak rezervasyon yapmalarına ve bu işlemler karşılığında ARV coinleri kazanmalarını sağlamaktadır. Ek olarak, kullanıcılar hem rezervasyonlardan hem de kıymetli içerik üreterek kripto para kazanabilirler. Yatırımcılar, devasa yükseklikte olan aktarma komisyon ücretleri ödemeden yurtdışına para gönderebilirler. Hacker Haber olarak, bilgileri sizler için derledik, beraber mevzuyu inceleyelim…

Ariva (ARV) nedir?

Projenin amacı, dünyada en oldukca öne çıkan ve yüksek hacimli sektörü olan gezim sektörü üstünden Swift ve yüksek komisyon ücretlerini karışıklığını ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır. Ek olarak, gezi edilen ülkede yaşanmış olan değişik para birimlerinin aksine işlemlerin tek bir yerden yapılmasını sağlamaktır.

ARV, nakit mahalli para birimi ve banka kartlarına gerekseme duyulmadan ARV Coin yardımıyla tek bir cüzdan üstünden dünyanın her yerinde maddi işlemleri gerçekleştirmeyi hedeflemektedir. Yakın gelecekte gezim sektöründe yoğun kullanılabilecek olan bir kripto para olduğu düşünülmektedir.

Avantajları ve Dezavantajları

ARV Coin’in avantajları:

  • Kullanıcılar, ağ  üstünden veri sağlayarak ya da rezervasyon işlemi yaparak ödül coin’ler kazanabilirler.
  • Kullananların blokchain  üstünden rezervasyon yapmak için bir oldukca gezim acentaları ile bağlantı kurmasını sağlar. Bu işlemler ARV Coin ile ödenerek gerçekleşir.
  • Gezim sektöründe meydana getirilen işlemlerde aktarma komisyon ücretlerini düşük ücretler ile gerçekleştirilmesini sağlar.

ARV Coin’in dezavantajları:

Gezim sektörü ile aynı orantılı olduğundan sektörde yaşanbilecek krizlerden etkilenebilmektedi. Cenk ya da pandemi benzer biçimde durumlarda ortaya çıkan gezi kısıtlamaları ve gezim sektöründe yaşanacak global bir krizde negatif etkilenmesi mümkündür. 

ARV Coin’e nasıl sahip olunur?

  • ARV Coin PancakeSwap, Gate.io, HitBTC, MEXC ve Bitmart benzer biçimde borsalarda listelenmektedir.
  • Ilk olarak, yukarıda belirtilen ARV Coin’in listelendiği herhangi bir borsa platformuna giriniz. Arkasından parasız hesap oluşturma sayfasına giriniz.
  • Sizden istenilen detayları girdikten sonrasında hesabınızı oluşturunuz.
  • Kimlik doğrulama işlemi adımlarını eksiksiz bir halde tamamlayınız.
  • Arkasından, hesap açılış ve doğrulama işlemini tamamladıktan sonrasında borsanın para yatırma sekmesinden sizin için uygun olan yöntem ile para transferi gerçekleştiriniz.
  • Son adımda ise, ARV Coin‘in listelendiği borsa sekmesine giriniz. Güncel fiyat üstünden yada istediğiniz tutarı girerek kolayca RLC Coin sahibi olabilirsiniz.