1Password, 2017’den bu yana Bugcrowd araştırmacılarına 103.000 $ ödedikten sonra en büyük hata ödülünü 1 milyon dolara çıkardığını duyurdu. 

Şirket, ödül başına ortalama 900 dolar alıyor, ancak 1Password CEO’su Jeff Shiner, şirketin “sistemlerimizin mümkün olduğunca güvenli olduğundan emin olmak için başka bir dış uzmanlık katmanı çekmeyi” umduğunu söyledi. 

Shiner, “Birlikte, müşterilerimizin hayatlarını çevrimiçi ortamda kolaylıkla ve güvenle yaşayabilmeleri için güvenlik liderliğimizi derinleştireceğiz.” Dedi. “Kimse güvenlik ve rahatlık arasında seçim yapmak zorunda kalmamalı ve bu büyük yatırımı 1Password müşterilerini güvende tutma taahhüdümüzü göstermek için yapıyoruz.”

1Password, bunun Bugcrowd tarihindeki en yüksek ödül olduğunu söyledi ancak parola yönetim platformunun güvenliğini artırmak için sıklıkla güvenlik uzmanları ve beyaz şapkalı bilgisayar korsanlarıyla çalıştıklarını kaydetti. 

Bugcrowd‘un CEO’su Ashish Gupta, 1Password’ün 2017’den beri en iyi bug bounty ödül noktasını elinde tuttuğunu söyledi. 

Gupta, “Araştırma topluluğu uzun zamandır güvenlik bulmacasının önemli bir parçası olmuştur ve günümüzde bilgisayar korsanları teknikleri konusunda daha bilgili hale geldikçe ve Rusya’dan gelen tehditler arttıkça özellikle önemlidir.” Dedi. 

1Password ayrıca her yıl yaklaşık 12 “harici sızma testi” gerçekleştirdiğini ve testler hakkında raporlar yayınladığını kaydetti. 

Şirketin ayrıca çalışanları için o ay en “etkili güvenlik sorununu” getiren kişiyi ödüllendiren dahili bir “Ayın Gözleri programı” vardır.