Son günlerde siber saldırılar gündemde yer alıyor. Yaşanan yeni bir gelişmeye göre ise Belçika Bakanlığına siber bir saldırı düzenlendiği açıklandı. Belçika Bakanlığı e postalarına yapılan saldırı nedeniyle hesaplar tam anlamıyla kilitlendi ve durma noktasına geldi. Yaşanan bu siber saldırı haberleri ise ülke genelinde kaosa neden oldu. Belçika Bakanlığı ise durumu kısa sürede çözerek sorunu ortadan kaldırmayı başardı. E posta hesapları bir anda kilitlenen Bakanlık bu durumdan dolayı büyük bir problem yaşadıklarını ifade ediyor. Belçika Savunma Bakanlığına düzenlenen siber saldırı sonucunda e posta ve g mail hesapları ne yazık ki kilitlendi.

Belçika Savunma Bakanlığına Şok Saldırı

Belçika Savunma Bakanlığı’nın e posta hesaplarına geçtiğimiz Aralık ayında düzenlenen siber saldırı nedeniyle hesapların tam dört hafta boyunca çalışmadığı açıklandı. Yaşanan  siber saldırılara bir yenisi daha eklendi. Bu kez ise hedefte Belçika Savunma Bakanlığı vardı. Yaşanan bu siber saldırı nedeniyle Bakanlığın e posta hesapları ele geçirildi. Aynı zamanda e posta hesapları tam 1 ay boyunca çalışmadı. Konu ile ilgili harekete geçen Bakanlık ise durumu yetkililere bildirmek zorunda kaldılar. Belçika Savunma Bakanlığı yetkilileri 16 Aralık 2022 tarihinde dış merkezden e posta hesaplarının ele geçirildiğini açıkladı. Belçika Savunma Bakanlığı e posta almakta sorun yaşanmadığını ancak personelin gelen maillere yanıt veremediklerini belirtiyor.

Siber Saldırılar Kurumları Tehdit Ediyor

Belçika Savunma Bakanlığına yapılan e posta siber saldırılar diğer kurumların endişe yaşamasına neden oldu. Kurumları tehdit eden bu detay için güvenlikli e posta kullanılması gerekiyor. Bakanlık tarafından düzenlenen basın toplantısında 16 Aralık tarihinde düzenlenen siber saldırı nedeniyle e- posta hesaplarının ele geçirildiğini ve hesapların 4 hafta boyunca çalışmadığı belirtildi. Kurumları tehdit eden siber saldırılar ne yazık ki bitmiyor. Bakanlık sözcüsü olan Dedonder yaşanan bu aksaklığın ise dün akşam saatlerinde yeniden normale döndüğünü ifade ediyor. Düzenlenen siber saldırılar ise  bu tarz önemli olan kurumları tehdit edici nitelikte olması nedeniyle endişe duyulmasına neden olduğu belirtiliyor.