Ana sponsorunun Türk Telekom olduğu Milli Siber Güvenlik Zirvesi’nde siber güvenlik ihtiyaçları konuşuluyor. Türk Telekom Siber Güvenlik yöneticisi Mahmut Küçük, bu alanda gerçekleştirecekleri faaliyetlerden bahsediyor.

Türk Telekom tarafından ana sponsorluğu gerçekleştirilen Milli Güvenlik Zirvesinde bu kez güvenlik ihtiyaçları gündem konusu oldu. Türk Telekom’un siber güvenlik yöneticisi Mahmut Küçük, uygulanması planlanan siber güvenlik yerlileştirilmesi sonucunda müşterileri bilgilerinin koruma altına alınacağını ve bulut güvenliği hizmetinin sunulacağını açıkladı.

Siber Güvenlikte Yerlileşme Adımı

Her geçen gün değişen dünya ile birlikte güvenlik ihtiyaçlarında da değişim gözlemleniyor. Türk Telekom tarafından atılan adım ile güvenlik ihtiyacının yerlileşmeyle birlikte sağlanacağı açıklandı. Pek çok kişinin Telekom ihtiyaçları için tercih ettiği Türk Telekom’un siber güvenlik direktörü Mahmut Özer ise bu alanda gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetler hakkında açıklama gerçekleştirdi.

Ana sponsorunun Türk Telekom olduğu Siber Güvenlik Zirvesi’nde pek çok açıklama yapıldı. Yerlileştirme faaliyetleri sonrasında kullanılacak olan altyapının güvenilir olacağından, dünya standartlarına uygun bir sistemin geliştirildiğinden ve bulut güvenliğinin oldukça yüksek bir seviyede olacağından bahsediliyor. Türk Telekom Siber Güvenlik Direktörü Mahmut Küçük, bu konuda sürdürülen faaliyetlerin hız kesmeden devam ettiğini her fırsatta açıklıyor.

Türk Telekom Siber Güvenlik Direktörlüğü gerçekleştiren Mahmut Küçük, “Hedefimiz, siber güvelikteki yerlileştirme çalışmalarımız sayesinde müşterilerimize, kendi güvenli altyapımızla, dünya standartlarında Bulut ve Bulut Güvenliği hizmetleri sunmak” açıklamasını gerçekleştirdi.

Bulut Güvenliği ile Koruma

Panel konuşmasında tüm detaylara yer veren Mahmut Küçük, olası siber saldırılarda bulut güvenliği ile verilerin korunacağını açıklıyor. Güvenlik sistemlerinin geliştirildiğine vurgu yapan Mahmut Küçük, bulut teknolojisinde SDN sisteminin aktif olarak kullanıldığına ve  merkezli bir yönetimin gerçekleştirileceğine dikkat çekiyor. İlerleyen zamanlarda oldukça duyarlı ve otomatik bir sistemin planlandığını açıklayan Mahmut Küçük, küresel pazarlama alanında önemli bir konuma geleceklerini de belirtiyor.

 Bulut güvenliği alanına siber güvenlik uzmanların ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Mahmut Küçük, aynı zamanda altyapı çalışmalarının da hızlı bir şekilde sürdürülmesi gerektiğini açıklıyor. Geleneksel güvenlik önlemlerinin aksine modern güvenlik sistemlerine dikkat çeken Küçük, bulut güvenliğinin mimarisi için çalışmaların sürdürüldüğüne de dikkat çekiyor.