Şans oyunları için yatırım gerçekleştiren İtalyan Sisal bu kez Demirören Holding ile ortaklık kararı alıyor. İstanbul içerisinde kurulması planlanan yazılım merkezinde 60 Türk mühendisin çalıştırılması planlanıyor.

İtalyan Sisal, Türkiye sınırları içerisinde gerçekleştirdiği şans oyunları yatırımları ile gündeme geliyor. Her geçen günde şans oyunları sektörünün gelişimi ve istihdamın sağlanması için yeni projeler gerçekleştiriliyor. Bu kez Demirören Holding ile ortak bir proje yönlendirmeye karar veren İtalyan Sisal, yeni yatırım kararı alırken başarıyı göz önünde bulundurduğunu açıkladı. Ortaklık kararının alınmasının ardından Sisal S.p.A Uluslararası Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdürü Marco Caccavale, İstanbul’a yazılım için bir merkez kurulacağının açıklamasını gerçekleştirdi.  Marco Caccavele yaptığı açıklamada Türkiye operasyonunun büyümesinin hedeflendiğini ve Türk ekonomisine katkı sağlanacağı açıklıyor.

Türk Mühendisler Çalışıyor

2022 yılının ocak ayında başlaması planlanan yazılım merkezinin başında Mario Martinelli yer alacak.  60 Türk mühendisin çalışması planlanan yazılım merkezinde oldukça aktif faaliyetlerin yürütülmesi planlanıyor. Tüm bunların yanı sıra merkez içerisinde kültürel faaliyetlerin, dil ve içerik planlamalarının yapılacağı açıklandı.

Deneyimler Aktarılacak

Sisal, yürüttüğü faaliyetler ile Şans oyunları alanında bir numara olduğunu hatırlatıyor. 1946 yılı itibariyle şans oyunları denildiğinde akla ilk gelen isim olan Sisal, “Dünya Piyango Birliği” (World Lottery Association) sertifikası olan bir kuruluş olduğunu belirtiyor. CEO Marco Caccavale bu konuda yaptığı açıklamalarla her geçen gün kitlesini büyütmeye devam ediyor. 2019 yılı itibariyle faaliyet alanının genişlediğini, Türkiye operasyonunda ülkeye gelir sağlanacağını ve ekonomik rahatlama adına adım atılacağını, farklı deneyimler ile deneyimlerin aktarımının sağlanacağına yer veriliyor. Türkiye ekonomisi için oldukça önemli olan bu işbirliğinin faydalarının saymakla bitmeyeceği her fırsatta belirtiliyor.

Bayi Sayısında Artış Sağlanacak

İtalyan CEO Marco Caccavale, Türkiye içerisinde yaşadıkları yatırım deneyimleri hakkında bilgi veriyor.

Faaliyetlerine pandemi döneminde başlamalarına rağmen oldukça iyi bir büyüme elde ettiklerini belirten Caccavale, aylık bazda karşılaştırma yapıldığında 5 kat büyüme sağladıklarını belirtiyor. İlerleyen dönemlerde satış kanallarında artışa gidileceğine ve bayi sayılarının artırılarak yeni oyunlar için alan açılacağına dikkat çekiyor.