Narkasa nedir ve ne işe yarar gibi sorulara yanıt aranıyor. Bu tarz soruların yanıtlarını araştırıyorsanız tüm yanıtları içeriğimizin devamında bulabilirsiniz. Bildiğiniz üzere kripto para dünyası oldukça hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Her geçen gün yeni kripto para seçenekleri çıktığı gibi yeni dijital varlık borsaları da hizmete açılıyor.

Bu borsalardan biri ise Narkasa olarak dikkat çekiyor. Evet, Narkasa bir dijital varlık borsasıdır. Buraya üye olarak tüm dijital varlık alım ve satım işlemlerinizi yapabiliyorsunuz. Ancak pek çok kullanıcı üye olmadan evvel Narkasa hakkında detayları merak ediyor.


Kullanıcılar özellikle de Narkasa ne kadar güvenilir ve kim tarafından kuruldu gibi sorulara cevap arıyor. Çünkü ne yazık ki sektörde hizmet veren her kripto para borsası güvenilir olmayabilir. Özellikle de büyük kripto yatırımcıları borsa seçiminde ince eleyip sık dokuyor demek yanlış olmayacaktır. Narkasa kripto para borsası oldukça yenidir. Henüz 2021 yılının Ocak ayından itibaren hizmet vermeye başlamıştır. Yeni bir platform olmasına rağmen kısa vadede büyük bir büyüme kaydetmiştir. Kayda geçen verilere göre şu an da dünya üzerindeki 156 farklı ülkede aktif hizmet vermeye devam ediyor.


Güvenilir, hızlı ve kaliteli bir kripto para borsası olarak kısa sürede dikkat çekmeyi başarmıştır. Türkiye’de yer alan kullanıcılara da aktif bir şekilde hizmet veriyor. Pek çok kullanıcı güvenilir ve dinamik bulduğu için tercihini Narkasa borsasından yana kullanıyor. Ancak bazı yatırımcılar ise yeni bir borsa olduğu için güvenemiyor. Bunun yerine daha eski ve popüler borsalara yönelmeyi tercih ediliyor. Eski ve popüler kripto borsası denince elbette ki akla ilk gelen adres kesinlikle Binance platformu oluyor.
Binance kripto para borsası olarak oldukça uzun bir süredir hizmet veriyor. Neredeyse dünya üzerinde hizmet vermediği bir ülke yok demek bile mümkündür. Oldukça geniş bir ağa sahiptir. Bu noktada kripto yatırımcılarına çok fazla güven veriyor.

Üstelik sunduğu avantajlar da Narkasa ve diğer kripto para borsalarına nazaran çok daha fazladır. Yeni bir kullanıcı için en iyi dijital varlık alım satım platformudur. Özellikle de ilk kez yatırım yapacaksanız ve işlemler hakkında fikir sahibi olmayan Türk bir yatırımcıysanız mutlaka Binance’yi tercih etmenizi öneriyor. Çünkü Binance Türkçe dil desteği sunuyor. Bu da kullanıcılarının her an Türkçe canlı destek biriminden yardım alabilmesiniz sağlıyor. Siz de hemen üye olarak işlemlere başlayabilirsiniz.


Narkasa Ne İşe Yarar?


Narkasa tam olarak ne işe yarıyor gibi sorular da yine sıklıkla merak edilen sorular arasında yer alıyor. Yukarıda de detaylı olarak ifade ettiğimiz üzere Narkasa bir kripto açım satım borsasıdır. Yani temel amacı kullanıcıların kripto işlemlerini yapabilmesi için güvenilir bir platform sunmaktır. Burada tüm kripto alım satım işlemlerinizi oldukça kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra işlemlerinizi yapmanız için basit bir ara yüz de sunuyor. Bu da özellikle yeni bir kullanıcı için büyük avantaj sağlıyor. Elbette tüm bunlardan faydalanmak için öncelikle sisteme üye olmanız gerekiyor.


Eğer Narkasa platformunda üyeliğiniz bulunmuyorsa verdiği hizmetlerden faydalanmanız da mümkün olmayacaktır. Basit üyelik adımlarını takip ederek online üyelik işlemlerini kolayca yapabilirsiniz. Sisteme ilk giriş yaptığınızda biraz karmaşık gelebilir. Ancak kısa bir süre sonra ara yüzü kavradığınız zaman daha kolay işlem yapabildiğinizi göreceksiniz. Giriş yapmadan üyeliksiz şekilde sadece sitedeki piyasalar kısmından faydalanabiliyorsunuz.


Burada da zaten sadece sıralı coinlerin mevcut durumları aktarılıyor. Ancak coinler ile işlem yapmak istiyorsanız hemen üye olabilirsiniz. Narkasa platformu Türkçe dil desteği sunuyor. Ayrıca TL ile de işlem yapabiliyorsunuz. Bu nedenle de özellikle Türk kullanıcılar tarafından çok yoğun bir şekilde kripto alım satım işlemleri ve piyasa takibi amacıyla tercih edildiğini söylemek de yanlış olmayacaktır.
Bu borsa da pro seçeneği ile ayrılan bir sayfa da bulunuyor. Bu sayfada ise ilgili coinlerin grafikleri aktarılıyor. Bildiğiniz üzere dijital paralar ile kaliteli ve kazançlı işlem yapmanın bir yolu da grafik okumalarından geçiyor. Eğer biraz grafik okuma bilginiz varsa Narkasa üzerinden istediğinizi coin hakkında araştırma yapabiliyorsunuz. Mobil uygulamasını indirip sadece grafik okumak amacıyla kullanan çok sayıda üyesi olduğunu söylemek de yine yanlış olmayacaktır.


Narkasa platformunun yanı sıra Binance üzerinden işlem yapmak sizin için daha karlı olacaktır. Çünkü Binance daha eski ve daha güvenilir bir platform olarak dikkat çekiyor. Basit ara yüzü ve sunduğu hizmetler açısından da oldukça dikkat çekicidir. Popülerliğini her geçen gün arttırmayı başaran Binance Türkçe dil desteği sunarak hizmet veriyor. Dünya ülkelerinde kesintisiz hizmet vermeye devam ederken Türk kullanıcılarına özel olarak da Türkçe canlı destek hizmeti veriyor. Buda özellikle yeni kullanıcıların işlemlerini sorunsuz ve doğru yapmasına destek oluyor.
Ayrıca Binance üzerinden spot alım ve satım işlemlerinizi de daha güvenli ve hızlı bir şekilde yapabiliyorsunuz. Dünya genelinde en sık kullanılan kripto para borsası olduğu için de herkesin güvenimi kazanmayı başarıyor. Komisyon ücretleri de yine Narkasa’ya göre çok daha düşük seviyededir. Bu da işlem yaparken kazanç oranınızın daha yüksek olması anlamına geliyor. Binance üzerinden işlem yapabilmeniz için üye olmanız gerekiyor. İlgili üyelik adımları hakkında bilginiz yoksa da içeriğimizin devamından tüm detaylarına kolayca ulaşabilirsiniz. Sizler için Binance üyelik linkine de içeriğimizde yer veriyoruz. Direk tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Narkasa Nasıl Kayıt Olunur?


Narkasa kayıt işlemleri online şekilde yapılıyor. Oldukça basit birkaç adımdan oluştuğunu ifade etmek mümkündür.

Öncelikle bu borsada işlem yapabilmeniz için üye olmanız gerekiyor. Üye olabilmeniz için ise kesinlikle 18 yaşından büyük reşit bir birey olmanız gerekir. Tüm şartları taşıyorsanız hemen Narkasa web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ya da bunun yerine dilerseniz uygulamasını mobil cihazlarınıza indirerek de üyelik adımlarına başlayabilirsiniz.
İlgili web site sayfasına ya da mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra bu alanda yer alan ‘’Hesap Oluştur’’ kısmına tıklayarak devam edin. Hesap oluşturma işlemlerinde sizden hiçbir resmi belge ibrazı talep edilmiyor.

Bunun yanı sıra üyelik için ekstra bir ücret ödemeniz de gerekmiyor. Hızlı ve güvenilir bir şekilde hemen formda istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde girin. E postanız, adınız soy adınız ve şifre oluşturmanız talep ediliyor. Bunun yanı sıra ülke seçimi ve referans numarası da isteniyor. Üyelik sırasında referans numarası girmeniz ise zorunlu değildir.


Girdiğiniz her bilginin doğruluğu sonraki işlemleriniz için çok önemlidir. Özellikle de para çekme işlemlerinde bu bilgilerinizin doğruluğu teyit ediliyor. Eğer kullanıcı bilgilerinizde bir eksik ya da hata olursa bu güvenlik açısında sorun yaratabilir. Ayrıca para çekme işlemlerinde de büyük sorun yaşamanıza sebep olur. Her bilginizi kontrol edip emin olduktan sonra aydınlatma metniniz ve diğer kutucukları işaretledikten sonra hesap oluştura tıklayın. İşte, üyelik adımları bu kadar basittir. Daha sonra yeni üyelik bilgileriniz ile hemen uygulama ya da web sitesi üzerinden giriş yaparak işlem yapmaya başlayabilirsiniz.


Narkasa platformuna göre Binance platformunun üyelik adımları çok daha kolaydır. Ayrıca bildiğiniz üzere Binance global ölçekli en iyi kripto para borsalarının başında yer alıyor. Binance ile üyeliğinizi hemen oluşturup kazanç kapısını aralamanız mümkündür. Bunun için hemen Binance uygulamasını indirebilirsiniz. Ya da yine direk web sitesiniz ziyaret ederek kolay üyelik adımlarına başlayabilirsiniz. Binance oldukça güvenilir bir platform olduğu için sizden kimlik onayı da isteyecektir. Üyeliğinizi oluşturduktan sonra kimlik onayı yapmanız gerekiyor. Tüm adımları başarı ile tamamladıktan sonra giriş yaparak güvenilir alım satım işlemleriniz hemen başlamanız mümkün olacaktır.


Narkasa Avantajları Nelerdir?


Narkasa dijital varlık alım satım borsasının sunduğu avantajlar nedir gibi sorular merak ediliyor. Bu noktada her kripto borsasının ilk ve temel hedefi varlıklarınızı korumak ve güvenilir bir alt yapı sunmaktır. Görüldüğü üzere Narkasa bunu sağlayan bir borsadır. Yani en büyük ve temel avantajlarından biri ağın son derece güvenilir olmasıdır. Bunun yanı sıra işlem hızı açısından da dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Basit ara yüzü ve kullanıcı deneyimi ile hızlı ve kolay işlem yapabilmenizi sağlıyor. Bu noktada işlem ücretleri açısından da oldukça büyük avantajlar sağlıyor. Bu komisyon ücretleri ise şu şekildedir;


USDT %0,2
BTC %0,2
LINK %0,2
ETH %0,2
XRP %0,2
TRY %0,2


Belirtilen bu tutarlar Narkasa market için geçerlidir. Yatırma işlemleri ise tamamen ücretsizdir. Eğer çekim işlemi yapacaksanız da çekeceğiniz para birimine bağlı olarak kesinti yapabiliyor. Bu noktada kullanıcıların kesintileri yüksek bulduğunu söylemek mümkündür.

Binance platformunda bu oranlar çok daha düşüktür. Komisyon oranları düşül olmasına rağmen Binance yeni üyelerine de ekstra komisyon indirimi uyguluyor. Bu nedenle Binance borsasında işlem yapmayı tercih etmeniz çok daha sağlıklı ve kazançlı olacaktır. İşlem ücretlerinin yanı sıra hizmet detayları ve listelenen coin listeleri açısından da daha avantajlı ve kapsamlıdır.


Ayrıca Türkçe dil desteği ve Türkçe canlı destek hizmeti de en büyük avantajları arasında yer alıyor. Narkasa’ya göre Binance daha popüler ve daha güvenilir bir zeminde ilerliyor. Çünkü dünya ülkelerinin hemen hepsinde kesintisiz hizmet verirken güvenilirliğini de korumayı başarıyor. Hala üye değilseniz hemen Binance borsasına üye olarak siz de bu avantajların tümünden faydalanabilir ve büyük kazançlar elde etme fırsatı bulabilirsiniz.


Narkasa Kullanıcı Yorumları?


Narkasa platformuna üye olmadan önce her kullanıcı mutlaka güven analizi yapma gereği duyuyor. Çünkü kripto para sektörü hızlı bir büyüme kaydediyor. Bu büyüme oranında yeni kripto para borsaları da hizmete başlıyor. Ancak her kripto para borsası kullanıcıların işlem yapması adına yeteri kadar güvenilir olmayabilir. Bu noktada üye olacak kişiler muhakkak güven analizi yaparak adım atıyor. Güven analizi yapan kullanıcıların ilk dikkate alması gereken şey ise Narkasa mevcut üye yorumlarıdır.


Narkasa mevcut üyeleri borsa içerisindeki deneyimlerini aktaran yorumlar paylaşıyor. Bu yorumları ise genelde forum sitelerinde ya da benzeri sözlük platformlarında bulabilirsiniz. Genel anlamda kullanıcı yorumlarına bakıldığı zaman işlem hızı açısından olumlu yorumlar yapıldığını görebilirsiniz. Ancak pek çok kullanıcı özellikle de para çekme konusunda ve komisyon tutarları hakkında olumsuz yorumlar yapıyor. Zaten bir borsadaki en önemli detaylarda bunlardır. Yani para çekme ve yatırma işlemlerinde güven veren borsalar öncelikle tercih ediliyor.


Narkasaya’ya göre Binance hakkında yapılan kullanıcı yorumları hem daha fazla hem de daha olumludur. Komisyonlar, para çekme işlemleri ve diğer tüm avantajlar açısından kullanıcıları sürekli olumlu yorumlar aktarıyor. Bu nedenle siz de kullanıcı yorumlarını okuduktan sonra Binance borsasının daha güvenilir ve kaliteli olduğunu görerek hemen üye olmak isteyebilirsiniz. Spot alım satım işlemleri, dijital varlık alımları, düşük komisyonlar, profesyonel alt yapı kaliteli ve popülerlik noktasında Binance sektörün liderlerinden biridir. Siz de hala üye değilseniz hemen Binance borsasına üye olarak bu avantajların tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca yeni bir kullanıcı olarak Türkçe canlı destek ekibinden yardım da alabilirsiniz.


Binance Türk kullanıcı yorumlarına baktığınız zaman en çok da Türkçe dil desteği sunmasından dolayı olumlu yorumlar yapıldığını görebilirsiniz. Çünkü bu durumda yeni Türk üyeler işlemlerinde takılınca daha kolay ve hızlı irtibat kurabiliyor. Ekstra İngilizce metin hazırlamak zorunda kalmadan hızlı bir şekilde Türkçe canlı destek ekibiyle iletişime geçiyor. Bu ve benzeri sayısız avantajı olduğunu görebilirsiniz. Binance sektörün lider ve dev borsaları arasında yer aldığı için güvenle hemen üye olabilir ve giriş yapabilirsiniz.


Narkasa Nasıl Kullanılır?


Narkasa borsasını nasıl kullanacağını bilmeyen sayısız kullanıcı olabilir. Özellikle de üye olduktan sonra platformun karmaşık olduğunu düşünen kullanıcılar nereden nasıl başlayacaklarına dair bilgiye ihtiyaç duyar. Bu konuda hemen kullanım detaylarını vermek gerekirse yapmanız gereken ilk şeyin üyelik olduğunu söylemek mümkündür. Üyeliğinizi açmadan kesinlikle hiçbir işlem yapmanız mümkün olmayacaktır. Ancak işlemlerinizi kolay ve güvenilir bir şekilde yapabilmek adına üyelik adımlarını tamamlamanız gerekir.


Narkasa platformuna ulaşarak ana sayfanın sağ üst kısmında yer alan hesap oluştur kısmına tıklayıp hızlıca üyeliğinizi açmaya başlayabilirsiniz. Bu noktada yeni üyelik bilgileriniz ile yine aynı sayda üzerinden platformdaki hesabınıza hızlıca giriş yapabilirsiniz. Ancak üyelik adımında yer verdiğiniz bilgilerin doğruluğundan da emin olmanızı gerekiyor. Çünkü aksi bir durumda sonraki özellikle para işlemlerinizde kimlik doğrulama sorunlarıyla karşı karşıya kalmanız kaçınılmaz olacaktır.


Tüm bu adımlardan sonra sizden talep edilen bazı bilgileri de girmeniz gerekiyor. Örneğin oluşturduğunuz Narkasa hesabınıza bir TL banka hesabınızı bağlamanız gerekecektir. Bu borsada TL ile alım satım yapabiliyorsunuz. Kripto para alım işlemlerinizi bağlayacağınız bu TL hesabı ile yapıyorsunuz. Bağlı hiçbir banka hesabınız olmazsa coin satın almak işlemlerinizi kesinlikle yağmanız da mümkün olmayacaktır. Tüm belirtilen bu adımları bitirdiyseniz sonra yapmanız gereken pek bir şey kalmayacaktır. Artık geriye yapmanız gereken tek şey ise kripto paraları takip etmeniz ve almak istediklerinizi satın alarak işlemlere başlamanız olarak yansıyacaktır.
Nitekim sıklıkla Narkasa yerine Binance kripto para borsasının tercih edildiği gerçeğini de göz ardı etmek mümkün değil. Bunun en temel nedenlerinden biri Binance üzerinden işlem yapma seçeneğinin daha fazla seçenek sunması ve ayrıca daha kolay olmasıdır. Öte yandan güvenlik anlamında da daha iyi olduğunu söylemek mümkündür. Binance platformunda da ilk adımlar Narkasa üyelik için attığınız adımlarla benzerlik gösterir. Bu noktada ilk olarak üyelik adımlarını takip etmeniz gerekir. Üyeliğinizden hemen sonra kimlik onayı yapmayı da ihmal etmemeniz gerekecektir.


Çünkü eğer kimlik onayı adımını es geçerseniz sonraki işlemlerinizde sorun yaşayabilirsiniz. Üyelik işlemlerinizden sonra ise alım satım işlemlerine başlamanız için geriye hiçbir engel kalmayacaktır. Bu işlemlerinizi oldukça hızlı bir şekilde yapmanın tadını Binance borsasında çıkarmanız mümkündür. Bilhassa da işlemlerin hızının yanı sıra işlem ücretlerinin düşük olması gibi pek çok avantajından da faydalanarak kazanmaya başlayabilirsiniz. Siz de hemen Binance platformuna belirttiğimiz üyelik linkine tıklayarak üye olabilir ve tüm bu avantajlardan faydalanmaya başlayabilirsiniz.