Avalanche en yalın tanımıyla merkeziyetsiz çalışan finans uygulamaları ve diğer tüm finansal varlıklar için koruyucu bir platform olarak hizmet veriyor. Kripto para birimlerinden biri olarak piyasaya sürülmüştür. Aynı zamanda her kullanıcısının tüm varlıkları çıkarabilmesine ya da ticaretini yapabilmesine olanak sağlayan akıllı sözleşmeleri ve yeni nesil teknolojileri de kullanıyor. Aynı zamanda büyük bir küresel varlık borsası olmayı da hedefliyor. Piyasaya sürüldüğü günden bu yana büyük bir büyüme kaydederek hedeflediği noktaya doğru emin adımlarla ilerlemeyi de başarmıştır. Avalanche coin kullanıcıları da global anlamda oldukça fazladır. Her geçen gün keşfeden ve güvenle kullanmaya başlayan kişilerin sayısında da artış gözleniyor.

Avalanche geliştiricileri işlem süresinde de hedefledikleri noktaya ulaşıyor. Borsasının neredeyse bir saniyeden daha az bir sürede işlem gördüğü gözlemleniyor. Elbette bu hız sadece geliştiricilerin iddiasından oluşuyor. Ancak genel anlamda diğer kripto para borsalarına kıyasla çok daha hızlı işlem gördüğü gözleniyor. Akıllı sözleşmeler ağındaki bu hız yatırımcılarının hızlı işlem yapabilmesine olanak sağlıyor. İlgili kripto para ise ilk olarak 2020 Eylül ayında piyasaya sürülmüştür. Yerel tokeni ise AVAX adını alıyor. Bu token platform içerisinde birden fazla görevi yerine getirirken aynı zamanda kullanıcılar için ödüllendirme görevi de görüyor. Yeni yatırımcıları ve kullanıcıları token hakkında her detayı merakla araştırıyor.

Avalanche Nedir?

Avalanche kripto para borsasına 2020 Eylül ayında adım atan dijital para birimlerinden biridir. Tek hedefi kullanıcılarına hızlı bir borsa sunmak ve benzeriz işlem gücü sunmaktır. Global ölçekli bir kripto paradır. Bu bağlamda kullanıcı sayısı oldukça fazladır. Yukarıda da ifade edildiği üzere bu platformun temel ve yerel tokeni ise Avax’tır. Avax tek bir işleve sahip değildir. Birden fazla işlevi aynı anda üstleniyor. Örneğin tüm kullanıcıları için ödül sistemi ve ödüllendirme işlemlerini de yerel token yerine getiriyor. Avalanche ağı aynı zamanda rakiplerine kıyasla benzersiz özellikleriyle de dikkat çekmeyi başarıyor. Dikkat çeken en temel özeliklerinden biri ise direk bir saniyenin altında işlem görebilmesidir.

Zaten Avalanche kurucularının da en temel hedefi buydu. Yani borsasının olabildiğince hızlı bir şekilde işlem görmesini sağlayan bir ağ kurmaktır. Kullanıcı deneyimi açısından bu özelliğin son derece önemli olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır. Merkeziyetsiz bir varlık ticareti yapmayı da sağladığı için sıkça kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Geliştiricileri profesyonel bir ağ sistemi kurmuştur. Parçalardan oluşan bu ağ tüm erişim engellerne karşı da korumalıdır. Bu da kullanıcıların kesintisiz ve güvenilir bir ağda işlem yapmasını sağlıyor. Ağ üzerinde geliştiriciler herhangi bir varlık oluşturabilir ya da sunulan parametreler çerçevesinde ticaretini sorunsuz bir şekilde yapabilir. Bu da ağın gücünü ve güvenilirliğini doğrudan ispatlar niteliktedir.

Avalanche Coin Geleceği

Avalanche kaç tl ve geleceği nasıl olacak gibi sorular da yine her kullanıcının merak ettiği detaylar arasında yer alıyor. Bu noktada yine analist yorumlarının değerlendirilmesi ve kurucu yorumları oldukça belirleyicidir. Henüz piyasada çok yeni bir coin olmasına rağmen kısa vadede büyük adımlar arttığı görülüyor. Hedef noktasında da kullanıcılarına büyük ölçüde yenilikler sunduğu gözlemleniyor. Bu yeniliklerin her biri kurucularının güçlü yatırım yapmasıyla destekleniyor. Bu da kullanıcıların güvenle tercih etmesini destekliyor. Geliştiriciler tarafından parçalara ayrılmış sistemi ve erişimin engeli olmayan ağ sistemi geleceğinin ne denli parlak ve açık olduğunuz zaten direk ifade ediyor. Avalanche geleceğinin genel anlamda parlak ve açık olduğunu tüm bu özelliklerine dayanarak söylemek mümkündür.

AVAX Coin Sahibi Kimdir?

Avalanche avax kimin ve nasıl işlem yapılıyor tarzındaki sorular da yine merak edilen detaylar arasında yer alıyor. Bu noktada Avalanche’in üç kurucu ortağı olduğunu söylemek mümkündür. Kurucu ismi bir Türk’tür. Bilgisayar uzmanı olan Emin Gün Sirer tarafından geliştirilmiştir. Merkeziyetsiz ağlar üzerinde uzun soluklu çalışmaları olan bir isimdir. Yani kripto para piyasasının emektar isimlerinden biri olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır. Bir diğer kurucu ortağı ilke ilk kripto para birimi olan BTC’dir. Sirer zaten çok uzun bir zamandır BTC ölçeklendirme konusunda çalışmalar yaparak adından söz ettiriyor. Sirer aynı zamanda bilgisayar alanında doktora yapan bir öğrenci ve aynı zamanda Yin danışmanı olarak görev alıyor.

Avalanche analiz ve değerlendirme neticesinde ne denli gelecek vadettiğini gözlemlemek mümkündür. Avalanche yatırımı yapmayı düşünüyorsanız kurucu isminin de bu konularda ne kadar güçlü ve donanımlı olduğunu görmek size güven verebilir. Şuan piyasada neredeyse 720 milyon Avax token yer alıyor. Bu sayı ile sınırlandırılmıştır. Bunun için başlangıç bloku olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır. Arzın yarısını oluştursa da kısa vadede büyüme kaydetmesi hedefleniyor. Kurucu isimleri tarafından yapılan bir açıklamada emisyon eğrisinin baz alınarak buna göre piyasaya sürüleceği yer alıyor. Bu noktada kullanıcı topluluğunun Avax’a olan ilgisi geleceğinin olması ve arzının piyasada artması açısından önemi oldukça büyüktür demek de yanlış olmayacaktır.