Clubhouse hakkında atılan bir iddiaya göre milyonlarca kullanıcının telefon numarası Deep Web‘de satışa sunuldu. Sosyal platformlarda gizliliğin ve güvenliğin bu kadar önemli olduğu bir devirde, böyle bir iddia uygulamaya zararlı olabilir.

on zamanlarda davetiye sisteminin kaldırılmasıyla tüm kullanıcılara açık hale gelen Clubhouse, İOS’dan sonra Android’de de kullanılır hale gelerek ciddi bir kitleye ulaştı.

Jiten Jain adlı siber güvenlik uzmanı Twitter’da, “Clubhouse kullanıcılarının telefon numaralarından oluşan bir veritabanı Darknet‘te satışa sunuldu”diye yazdı.”Ayrıca, kullanıcının telefon rehberlerinde senkronize edilen kişilerin sayısını da içeriyor. Bu nedenle, bir Clubhouse girişiniz olmasa bile listede yer alma ihtimaliniz yüksek,”diye ekledi. Ancak Clubhouse bu iddiaları henüz doğrulamadı.

Uçuk iddialar arasında Clubhouse gerçeği:

Raporlara göre bir hacker, cep telefonu numaraları bulunduran verileri satıyor.Şubat ayında ABD’deki Stanford Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, Clubhouse kullanıcılarının verilerinin Çine satılıyor olabileceği konusunda uyarmıştı.

Birkaç gün önce betadan çıkan ve herkese açık hale gelen Clubhouse, herkesin hiçbir sorun yaşamadan platforma bağlanabilmesi için bekleme sistemini kaldırdığını açıkladı.Son zamanlarda Clubhouse katılan kullanıcıların 10 milyon civarında olduğu tahmin edlikmekte.