Anonymous adıyla bilinen hacker gurubu Elon Musk’a adeta meydan okudu! Gurup youTube üzerinde yer alan kanallarında direkt olarak Elon Musk’a yönelik eleştirilerde bulundu. Yapılan eleştiri detaylarına göre ünlü milyarderin kendine çok fazla izin verdiği söylendi. Ayrıca yine aynı videoda ünlü milyarderin kripto paralar hakkındaki yorumlarının ve açıklamalarının da insanlar için büyük umursamazlık yarattığı ifade edildi. İşte, diğer tüm detaylar haberimizde!

Elon Musk’ı Hedef Aldılar!

Yabancı bir haber kaynağına göre ünlü Anonymous Hacker gurubu milyarder olan Elon Musk’ı hedef aldı. Bu hedef alamnın temel nedeninin ise milyarderin kripto paralar hakkında yaptığı açıklama ve konuşmalar olduğu iddia edildi. Ünlü hacker gurubunun YouTube üzerinden yayınladığı video içeriği de bu haberi doğrular nitelikte olmasıyla dikkat çekti. Gurubun yayınladığı video içeriğinde Elon Musk’ın Twitter üzerinden kripto paralar hakkında yaptığı yorumların, bu para birimini olumsuz etkilediği söylendi. Videoda yer alan açıklamalarına ise şu şekilde devam ettiler;

Son birkaç yıldır tüm milyarderler arasında en iyi üne sahipsin. Bunu, hepimizin bildiği elektrikli araçlar ve uzay dünyasında yaşama hayalini gerçekleştirmeye çalışırken başardınız. Ancak birdenbire özenle hazırlanmış imajınız çöktü ve insanlar sizi umutsuzca ilgiye ihtiyacı olan başka bir zengin narsist olarak görmeye başlıyor… Bu odadaki en zeki kişi olduğunuzu düşünebilirsiniz, ama şimdi tam zamanı gerçek bir rakiple karşılaşacağınız. Biz Anonymous’uz. Ordayız. Affetmeyiz. Unutmayız. Bizi bekleyin.” dedi Guy Fawkes maskeli Anonymous hacker grubu üyesi.’’

Anonymous Hacker Grubu Kimdir?

Elon Musk’a yönelik çekilen ve ses getiren bu videodan sonra herkes gurubun kim olduğunu merakla araştırmaya başladı. Anonymous Hacker Grubu en yalın tanımıyla dünyada genelinde adaleti sağlamak amacıyla ve ücretsiz internet hizmeti sunmak üzere birleşen bir guruptur.Grup üyelik ilk olarak 4chan adı verilen forum üzerinde 2013 yılında buluştular. Nitekim gurubun geçmişi ve ses getirmesi ise 2007 yıllarına kadar dayanıyor.

2007 yılında ses getirmelerinin sebebi ise Scientology Kilisesi’ne karşı açtıkları kampanyaydı. Bu kampanyanın akabinde ise DDos saldırılarından faydalanarak web sitelerini çökerterek ses getirdiler. Bu hameleri ile beraber gurubun popülaritesi bir hayli aratarak devam etti. Bugün de büyük devlet başkanlarını ve liderleri konu alan paylaşımları ve çalışmalarıyla hala isimlerinden söz ettirmeyi büyük ölçüde başarıyorlar.