Google uzun bir süredir yeni mobil işletim sistemi olan Fuchsia OS üzerinde çalışıyordu. Google her ne kadar çalışmalarını sessiz sedasız yürütse de gizli öpüşen aleni peydahlar misali, Fuchsia OS’u banda sürdü. Peki şimdi ne olacak ? Google Android ve Fuchsia hakkında neler planlıyor ?

Fuchsia OS uzun süre önce üzerinde çalışmaya başlanan ancak ses soluk çıkmayınca hakkında rafa kaldırıldı ve benzeri söylemler üretilen bir Google projesi iken gündeme bomba gibi düştü. Google yeni işletim sistemini kullanıcılarına sundu.

Fuchsia OS şimdi yayında

Fuchsia OS

Fuchsia OS, bir diğer Google imzalı mobil işletim sistemi olan Android’den farklı olarak Linux tabanlı bir işletim sistemi değil. Şu anki haliyle yeni işletim sisteminin kullanıcılardan çok Google ekibi ve bazı geliştiriciler tarafından kullanılacağını öngörüyoruz.

Mobil dünya savaşı

Huawei’nin bir süredir üzerinde çalıştığı ve kısa süre önce yayınladığı Harmony OS’un oldukça iddialı bir çıkış yapmasından çok süre geçmeden, Google yeni mobil işletim sistemini batak oynayan dayılar gibi masaya vurdu. Sizce bu gelişmeler mobil teknolojiler alanında rekabetin kızışacağı anlamına geliyor olabilir ?