En köklü oyun platformlardan biri olarak bilinen Steam, içinde yaklaşık olarak 30.000 adet oyun bulunmaktadır. Oyunların birçoğu tutmamakla beraber çok az bir kitle tarafından bilinmektedir. Bazı oyunlar ise satış rekorları kırarak Hem kendi isimlerini hem de Steam’in ismini yükseltmiştir. Çok satan oyunlar zaman zaman Steam üzerinde indirime girerek kullanıcılara sunulmaktadır.

1.) Grand Theft Auto V

Yaratıcısı Rockstar Games olan Grand Theft Auto V, GTA serisinin çıkan son oyunudur. Satış rekorları kırarak Steam de en çok satan oyunlar listesine girmeyi başarmıştır. Online ve Hikaye modu olmak üzere iki adet mod bulundurmaktadır. Hikaye modunda Trevor, Micheal ve Frank olmak üzere üç farklı karakter mevcuttur. Her birinin farklı bir geçmişi ve yeteneği vardır. Bunlar baz alınarak hikaye devam eder. Online modunda ise arkadaşlarınızda çevrim içi olarak oynayabilirsiniz. Beraber görev yaparak para kazanabilir, başkalarının görevlerine karışarak engelleyebilirsiniz.

2.) Counter Strike: Global Offensive

Yılların oyunu olan Counter Strike, son serisi olan Global Offensive daha kaliteli oyun ve görüntülü yapısı ile 2012 yılında kullanıcılara sunulmuştur. 2020 yılının sonlarına doğru ücretsiz olarak daha büyük bir rekora imza atmıştır. Birçok moda sahip olan Counter Strike Global Offensive, temel olarak 5v5 rekabetçi maç üzerine bir takımın kazanmasını ele alır. Bunun dışında topluluk sunucularını barındırır. ( Jailbreak, fun, pro, bhop, vs.)

3.) PlayerUnknown’s Battlegrounds

2017 yılına damgasını vuran PlayerUnknown’s Battlegrounds, farklı bir kategori olarak ortaya çıkmıştır. 100 kişilik bir uçaktan atlayan oyuncular, devasa farklı haritalar da birbirlerini öldürerek hayatta kalmaya çalışır. Zamanla harita gitgide küçülerek oyuncuların birbirini bulmasına yardımcı olur. Haritada belirli yerlere alan daralmadan hava desteği düşerek oyunun dengesini değiştirir.

4.) Rust

Facepunch Studios tarafından geliştirilen ve 2013 yılında piyasaya sürülen Rust, çok oyunculu hayatta kalma oyunudur. Sıfırdan elinde sadece temel eşyalarla doğan oyuncu, çevresindeki kaynakları toplayarak kendisini geliştirir. Online sunucularda geliştirdikçe başka oyunculara kafa tutabilir ve onların da ganimetini ele geçirebilirsiniz. Büyük arkadaş gruplarına sahipseniz Rust tam sizin için bir oyundur.