2017 yılında piyasaya çıkan Nintendo Switch, birçok oyun severin ilgisini çekmiştir. Nintendo şirketinin ortaya çıkardığı Nintendo Switch taşınabilir bir oyun konsoludur. Bilgisayar ve Playstation severler evde olmadıklarında veya başka bir yere gittikleri zaman Nintendo Switch konsolunu da yanlarında bulundurur. Çok gelişmiş oyunlar olmasa da konsol yapısına göre dikkat çekici oyunlar vardır. Bazıları uzun yıllar önce popüler olan ve hala oynan oyunlardır.

1.) Animal Crossing: New Horizons

Nintendo Switch üzerine 2020 yılında gelen Animal Crossing: New Horizons, basitçe ada inşa etme oyunudur. Oyuna başlamadan önce kişiselleştirilen karakter ile oyundaki bulunan yapay zekalı köylülerle beraber sıfırdan bir ada kurmak amaçlanmaktadır. Çok oyunculu olarak 4 kişiye kadar eşli, Çevrim içi olarak ise 8 kişiye kadar ulaşabiliyor. Ada yapma simülasyonlarını seviyorsanız, arkadaşlarınız veya sizin için en iyi oyunlardan biridir.

2.) Untitled Goose Game

2019 yılında yayınlanan Untitled Goose Game sıra dışı bir oyundur. Bu sıra dışı oyunda kaz oluyorsunuz. Kaz olarak yaşadığınız kasaba sakinlerine huzur vermiyorsunuz. Rahatsız etmek için elinizden gelen her şeyi yapabilir, onları yanlış karar almasına zorlayabilirsiniz.

3.) Legend of Zelda: Breath of the Wild

Nintendo şirketi tarafından geliştirilen Legend of Zelda: Breath of the Wild macera bazlı bir oyundur. Link adı verilen karakterinin hafızasını kaybederek bir maceraya çıkmasına odaklanır. Ana görevi yaparak direkt olarak finale gidebilirsiniz veya yan görevlerle çok olmasa da hikaye tadını alabilirsiniz. Nintendo istediğiniz şekilde oynamanıza izin vermektedir.

4.) Fire Emblem: Three Houses

Rol yapma oyunu arıyorsanız Fire Emblem: Three Houses tam size göredir. 2019 yılında Nintendo üzerinde yayınlanan bu oyun, taktiksel bir rol yapma oyunudur. Byleth rolündeki kişi barış içinde yaşayan üç ulusundan nitelikli kişiler seçerek savaşta liderlik ve öncülük edecek bir sınıf oluşturmaktadır.

5.) Luigi’s Mansion 3

Yine Nintendo’nun kendi bünyesinde bulundurduğu oyunlardan biri olan Luigi’s Mansion 3, Çevrimiçi ve tek eşli oynanabilmektedir. Peach, Mario, Luigi adı verilen karakterlerin davet edildiği otel de en iyi odalar da ağırlanmaktadır. Peach adı verilen karakterin çığlık atması üzerine Luigi gece yarısı onun yarına gider ve aslında bunların hepsinin bir tuzak olduğunu anlar…