Son günlerde popüler kazanmaya çalışan İmhatimi, Soydaş ülkemiz Özbekistan’da yer alan bir üniversitenin web sitesini hackledi. Türk devleti olan ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde gerçekleşen Nahçivan Antlaşmasına dayalı Türk Keneşi’nin (Türk Birliği veya Türk Şurası da denebilr.) tam üyesi olan Özbekistan Cumhuriyeti’ne karşı yapılan saldırıyı, Hacker Haber olarak kınıyoruz!

İmhatimi Tarafından Hacklenen ADTİ Türk Devletleri Arasında Bir Köprüdür

Andijon davlat tibbiyot instituti(Andijon Devlet Tıp Enstitüsü) yada kısa adıyla ADTİ, bir Türk cumhuriyeti olan Özbekistan’da yer almakla beraber aynı zamanda öğrencilerine Türkiye Türkçesi eğitimi sunmaktadır. Türk Devletleri arasındaki ilişkileri sıkılaştırmak ve aynı zamanda “Bütün Türk Milleti” dediğimiz Türklerin, dil ve kültür birliğini pekiştirmek adına önemli bir kurum olan ADTİ’nin hacklenmesi olayı Türkiye hacker camiasının tamamı adına bir yüz kızarıklığıdır.

İmhatimi Türk sitelerine saldırıyı devam ettirecek mi ?

İmhatimi Türk üniversitesine yaptığı saldırıyı gurulanır bir şekilde forumlarında başa tutturması “münferit bir olay mı yoksa Türk sitelerine karşı geniş çaplı bir operasyonun başlangıcı mı” sorusunu akıllara getiriyor. Türk hacker gruplarının sadece bulunduğu ülkelerin yasal bağlayıcılığı ile değil milli ve manevi duygular ile hareket etmesi en doğrusu olacaktır.

Milli ve manevi değerlerine bağlı bir milletin her ferdi gibi hacker gruplarının da milli beraberlik, kültür birliği ve din kardeşliği gibi kırmızı noktaları olmalıdır. Aynı tarihi, aynı dili, dini ve aynı ayyıldızı gururla taşıyan bir devletin tıp enstütisine yapılan bu saldırıyı hack haber platformumuz adına tekrardan kınıyoruz…

mirror : https://mirror-h.org/zone/2810285/