WordPress üzerinde bulunan developer’lar tarafından geliştirilen elementor eklentisi ne işe yarar sorusuna cevap vererek akılda ki soruları kapatacağız. Elementor eklentisi sayfa tasarımı yapmanıza olanak sağlayan oldukca işlevli bir eklentidir. Dürüst olamak gerekirse bir çok yazar , editör veya site sahipleri konu açarken tamamen özgür olarak içerik üretemiyorlar.

elementor ile sayfa tasarımı nasıl yapılır
elementor ile sayfa tasarımı nasıl yapılır

Yani o hissi hiçbir görünüm vermiyor. Her istediklerimizi kolayca yapamıyoruz. Elementor eklentisini kullandığımda gerçekten sınırsız erişimim olduğunu farkettim. İçerik üretmek , sayfa tasarımları yapmak’dan daha fazla zevk almaya başladım. İstediğin sayfa tasarımını sadece sürükle bırak mantığı ile halledebiliyor olmam gerçekten beni büyüledi. Elementor eklentisini oldukça çok kullanıyorum.

elementor nasıl kullanılır
elementor nasıl kullanılır

Kullanıcılarıma güzel tasarımlar yaparak sitemde kalmalarını daha fazla sağlıyorum. Bunun da bana elbette çok yararı oluyor. Hem arama motorları tarafından hem de müşterilerimi veya okurlarımı memnun etmiş oluyorum. Bu sayede başarılarım her gün geçtikte daha da artıyor. Bu bana hem maddi hem manevi açıdan destek oluyor. Tabi şuan maddi olarak pek bir imkan sunmasa da

elementor ile sayfa hazırlama
elementor ile sayfa hazırlama

Elementor Nasıl Kullanılır ?

Bu eklenti ile sayfa tasarımı yaparak hem içerik oluşturabilir hem de elementor blog sayfaları oluşturabilirsiniz. Evet blog sayfası hatta e-ticaret siteleri için sayfa tasarımları bile yapmak mümkün. Ayrıca eğer içerik üretiyorsanız bir çok seo eklentisi ile birlikte de çalışabiliyor. Baya gelişmiş bir eklenti.

Oldukca güzel ve başarılı. Eğer sayfa tasarımları için bir eklenti arıyorsanız size önerebileceğim piyasadaki tek eklenti elementor olduğunu söyleyebilirim. Elementor eklentisi sayesinde kendi web sitenizin tasarını da yapabilirsiniz. Youtube kanalımızda eğitimleri vereceğiz. Youtube kanalımıza da abone olup bilgiler öğrenebilirsiniz.

elementor tema yapımı

Elementor eklentisini wordpress sitenize eklemek için yapmanız gereken çok basit. WordPress yönetim paneline giriş yaptıkdan sonra eklentiler menüsünün üzerinden yeni ekle seçeneği seçilir ardından Çıkan sayfa üzerinde arama kısmına elementor yazılır ve ilgili eklenti indirilir.

İndirilip etkinleştirildikten sonra panel üzerine gelicektir. Bir sayfa oluşturup yayınla dediğiniz zaman edit elementor seçeneği aktif olucaktır. Butona tıklayarak elementor ile sayfa tasarımı yapmaya başlayabiliceksiniz. İstediğiniz widget’leri ekrana taşıyıp üzerine tıklayarak tüm düzenlemeleri yapabilirsiniz. Kısaca hayalinizdeki tüm tasarımları canlı olarak ve sürükleyerek yapıcaksınız.

Elementor İle Neler Yapılabilir ?

  • İçerik Üretme
  • Tema Yapma
  • Sayfa Tasarımları

gibi tüm işlemleri yapabilirsiniz.

Widgetleri sürükleyerek istediğiniz görünümleri elde edebilirsiniz.

Elementor İle Sayfa Tasarımı Nasıl Yapılır ?

Yeni bir sayfa oluşturun ve elementor ile aç butonuna tıklayın. Yan panelde bulunan widgetlerden istediğinizi sürükleyin ve tasarımlarınızı özgürce yapın. İster tema , ister içerik üretebilirsiniz. Youtube kanalımızda sizlerle beraber yapıyor olacağız.

elementor pro özellikleri
elementor pro özellikleri

Elementor Pro Nedir ?

Eklentinin premium versiyonu olan elementor pro ücretli bir sürümdür. Ücretsiz eklentin tabiki de kısıtlıdır. Böyle bir şey olmasa tabiki ücretli sürüm alınmazdı. Ücretli sürümde yapılmış hazır temaları eklemek ve üzerinde düzenlemeler yapmak mümkün. Hatta hazır sectionlar eklememize bile izin veriyor. Yani sadece e-posta abonelik kutusu ekleyebilirsiniz veya daha bir çok alan. Kendi header ve footer tasarımlarınızı oluşturabilirsiniz. Kendi pop-up ekranlarınızı yapabilirsiniz. Tabi ücretli sürüm fiyatları bütcenize uygun mu bilemem ama işinize yarayacağına oldukca eminim. İşte merak ettiğiniz fiyatları sizlere göstereyim :

Fiyat türkiyemiz üzerinde oldukca pahalı. Ülkemizde doların değeri yüksek olmasından kaynaklı fakat yapabileceğimiz bir şey yok.

İşte ücretli eklentilerde yararlanabileceğiniz özellikler

Pro yazan tüm sayfa tasarımlarını ekliyebiliyor olmanız oldukca harika değil mi ? Onlarca ücretsiz sayfa tasarımları ve bloklar sizin elinizde olacak.

Ayrıca tasarım oluştururken responsive (mobil uyumlu) şekilde desteği bulunmakta. İstediğiniz formları ve widgetleri ekliyebiliyorsunuz.

Bu konumuzda da sizlerle beraber işimize yarayacak olan elementor eklentisi ile tanışmış olduk. Umarım eklenti hakkında oldukca bilgi toplamıssınızdır.