Yemek Sepeti hacklendi! Geçtiğimiz perşembe sabahı duyurulduğu üzere yemeksepeti kullanıcı verileri, hackerlar tarafından ele geçirildi. Yemek Sepeti resmi sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı duyuruda herkesin başına gelir direk bizden duyun tarzında özetlenebilecek bir metin yayınladı.

Yemek Sepeti’nin çalınan verilerin niteliği hakkındaki bildirgesi:

Öncelikle kredi kartı bilgileri dahil olmak üzere hiçbir finansal bilgiye ya da şifreye erişilmediğini, aynı şekilde bağlı bulunan Facebook ve Apple hesaplarına dair bir ihlalin de söz konusu olmadığını belirtmek isteriz. (Bu bilgiler hiçbir zaman YemekSepeti sistemlerinde saklanmamıştır.) Ele geçirilen bilgileri, eksiksiz ve şeffaf bir şekilde aşağıdaki listede açıklamak istiyoruz.

Ad – Soyad

Doğum Tarihi

YemekSepeti’ne Kayıtlı Telefon Numaraları

YemekSepeti’ne Kayıtlı E-posta Adresleri

YemekSepeti’ne Kayıtlı Adres Bilgileri

Açık Olarak Görülemeyen, SHA-256 Algoritması ile Maskelenmiş Giriş Şifreleri”

Yemek Sepeti hesapları hacklendi mi?

Yemek Sepeti, hackerların herhangi bir şekilde hesaplara giriş yapamayacağını iddia ederken her ihtimale karşı da şifrelerin değiştirilmesi gerektiğini de belirtti. Sosyal medya hesapları ile giriş yapan kişilerin tam anlamıyla güvende olduğu da belirtilirken asıl merak edilen nokta olan “kredi kartlarımız güvende mi” sorusu ise havada kalmadı. Kredi kartları açısından herhangi bir güvenlik riski olmadığı yönünde bir iddia sunan Yemek Sepeti, harcamalarınızı kontrol edebilirsiniz dedi.