California’da bulunan bir firmayı hackleyen eski BT danışmanı, binlerce microsoft hesabını silerek çalışma yaşamına zor anlar yaşattı. Yaklaşık 1200 kullanıcı hesabının kaldırılmasında ve şirketin çalışmalarına 2 gün ara verilmesinde etkili oldu. Kher, danışmanlık yaptığı bir şirketin müşterileri tarafından şikayetlerin odağı oldu. Bunun üzerine çalıştığı kurum onu işten uzaklaştırdı.

İşten uzaklaştırılan Kher, birtakım faaliyetlere girişti. Önce memleketi Hindistan’a döndü. Günler 8 ağustosu gösterdiğinde California’daki firmayı hackledi. 1500 microsoft hesabından 300’ü hariç hepsine el koydu. Bu da şirketin işlerinin bir süre duraksamasına neden oldu. Şirket ve müşteri arasında iletişim kopukluğu yaşandı. Şirket bu sorunu yaklaşık olarak 3 ay boyunda ele aldı yarım milyon dolardan fazla kayıp verdi.

Kher, olayın ardından belli bir süre geçtikten sonra tutuklandı. ABD Bölge Mahkemesi tarafından 2 yıl hapis, şirkete kaybettirdiğini maddi olarak ödeme ve 3 yıl denetimli serbestlik cezalarına çarptırıldı.