19 Mart saat 20:30 sularında İnstagram ve Whatsapp çöktü. Yaklaşık 20 dakikadır İnstagram ve Whatsapp çökmüş olduğu için 2 platforma’da giriş sağlanamıyor.

Bugün kurumsal firmaların bir çoğuna siber saldırı gerçekleştirildi. İlk önce Flypgs’nin web sitesi Türk hackerlar tarafından hacklendi. Ardından ise İnstagram ve Whatsapp çöktü !

İnstagram ve Whatsapp’a siber saldırı yapmış olabilirler !

Bugün belki de tarihe geçecek bir gün olabilir. Sabah saatlerinde dünya genelinde büyük olan 3 Firmanın web siteleri siber korsanlar tarafından hacklendi. Bugün akşam 20:30 sularında ise İnstagram ve Whatsapp’ın çökmesi insanların aklına direk siber saldırı olma ihtimalini getirdi. Çünkü bu tarz büyük sosyal medya platformlarının devasal aksaklık yaşanmayacak sunucu merkezleri var ve bu tarz kesintiler güven kaybı yaşatacağı için göz bebekleri gibi bu sunucu merkezlerine bakıyorlar.

İnstagram ve Whatsapp Ne Zaman Düzelir ?

İnstagram ve whatsapp’ın çökmesi dünya genelinde yankı getirdi. Bu platformlar üzerinden kimse birbiri ile iletişime geçemiyor, bu platform üzerinden yapılan işler ise aksamış durumda. En kısa zamanda İnstagram ve whatsapp yetkilileri durumun çözümünü bulacaktır. Yani ortalama olarak yaklaşık 1 saat içerisinde yaşanılan sorun düzeltilecek ve insanların instagram ve whatsapp’a erişimleri açılacaktır.

İnstagram ve Whatsapp çökme gibi bir sorunun üzerinden daha hızlı gelmesi gerekiyorken yaşanılan kesintinin uzun sürmesi insanların acaba instagram ve whatsapp hacklendi mi ? Sorusunu akıllarına getiriyor. İlerleyen dakikalarda neler olacak hep beraber göreceğiz.