İnsanlar, geçen her saat e-posta adresi sahibi olmaktadır. İnsanlar e-posta adreslerini; iş yerinden bağlantı kurmak, iş başvurusunda bulunmak, arkadaşları ve meslektaşları ile iletişim kurmak için çevrimiçi bir araç olarak kullanmaktadırlar. Kaydolduğumuz uygulamaların ve servislerin neredeyse %99’u için e-posta adresi gereklidir. Aynı şekilde bu durum çoğu alış-veriş kartı, yarışma ve teklifler gibi daha birçok alanda geçerliliğini korumaktadır.

Hepimiz e-posta adresine sahip olmanın getirdiği avantajlardan yararlanırız, ancak her gün tonlarca spam e-postası almak bizleri oldukça rahatsız etmektedir. Dahası, mağazaların veritabanlarının saldırıya uğradığı bilinmektedir. Bu sebeple iş için kullanıdığınız e-postalarınızı kullanmak risklidir ve bu kullanım büyük olasılıkla spam e-postalarla sonuçlanabilir. Hala, çevrimiçi yapılan hiçbir şey %100 özel değildir. Bu nedenle, e-posta iletişim bilgilerinizi korumanız gerekmektedir ve bu en güvenli olarak tek kullanımlık e-postaların kullanılmasıyla sağlanır.

Neden sahte e-posta adresine ihtiyaç duyarsınız?

Amazon Prime, Hulu and Netflix gibi sınırlı deneme süreli bilinen servislere sahip olmalısınız. Ancak hizmetleri kullanmaya kararlıysanız tek ihtiyacınız olan tek kullanımlık bir e-posta adresidir, Teknik olarak, deneme süreniz sona erdikten sonra orijinaline bağlı başka bir e-posta adresi kullanarak deneme kullanımınızı genişletebilirsiniz.

Çevrimdışı veya çevrimiçi perakendeciler, tekliflerinden haberinizin olmasını sağlamak için bir e-posta adresi talep etme eğilimindedirler. Bununla beraber bu durum, istenmeyen birçok spam ve promosyon e-postalarla sonuçlanır. Geçici e-posta adresi, sürekli aldığınız bu rahatsız edici mesajların kesilmesini kolaylaştırır.

Teknik olarak, geçici bir e-posta adresi fikri, bilgisayar korsanlarından ve yer altı internetinden yakınıyor, ancak bize sahte e-posta servisleri vermenin ikna edici nedeni var.

Tek kullanımlık bir e-posta adresini kullanmanın haklı sebeplerini arıyorsanız, burada birkaçı vardır:

 • Mağaza Sadakat Kartına Kayıt Olmak.
  Yeni ürünlerin reklamını yapan mağazadan promosyon e-postaları almak istemiyorsanız, iş e-posta adresiniz yerine tek kullanımlık bir e-posta adresi kullanın ve spam e-postaları devre dışı bırakın. Mağaza e-postaların ele geçirilmesi için saldırıya uğradığında, gerçek e-posta adresiniz çalınmaz.
 • Uygulumanızı Test Etmek. 
  Bir web uygulamasının kodlamasını yeni tamamladınız ve satışa çıkarmadan önce kapsamlı bir şekilde test etmek istiyorsunuz. Kolayca 100 adet tek kullanımlık e-posta alabilir, kukla hesaplar oluşturabilir ve uygulamayı test etmek için çevrimiçi olarak güvenilmeyen kullanıcıları işe almak yerine kendiniz test edebilirsiniz.
 • Web Uygulamlarına Çift Hesapla Kaydolmak: 
  Pazarlama siteniz için ikinci bir Twitter hesabını açmaya ihtiyacınız var ve bunun için başka bir IFTTT hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Yeni hesap açılımı için mevcut e-postadan başka bir e-postaya ihtiyacınız vardır. Yeni bir e-posta gelen kutusu yönetmekle uğraşmamak için, surelimail sitelerinden yeni bir tek kullanımlık e-posta adresi alın.
 • Spamı ortan Kaldırmak. 
  Tek kullanımlık bir e-posta adresi, spama karşı ve özellikle web adreslerine, web forumlarına ve tartışma gruplarına sürekli erişim sağlayan kullanıcılar için çok kullanışlı bir araçtır. Tek kullanımlık bir e-posta adresiyle spamları minimuma indirebilirsiniz.

Tek Kullanımlık E-posta Nasıl Seçilir?

En iyi sahte e-posta sağlayıcısı:

 • Kullanıcılarına bir düğmeye basarak geçici e-posta adresi oluşturmasına izin verir.
 • Kullanıcı hakkında kayıt veya kimlik bilgisine ihtiyaç duymaz.
 • E-posta adresi anonim kalmalıdır.
 • Birden fazla e-posta adresi sunar (istediğiniz kadar).
 • Depolanan geçici e-postalar sunar (Kullanıcının elinde bulundurduğu geçici e-posta gelen kutusu).
 • E-posta almak için basit ve fonksiyonel tasarım.
 • Rasgele hesap sağlar ve kullanıcılar bu hesaplar içinden istedikleri adresi seçebilir.

Favori e-posta servisiniz temp-mail.org ile spamden uzak durun ve zamandan tasarruf edin.

Tek Kullanımlık E-posta Adresi Nasıl Kullanılır?

Kullanıcılar, Gmail gibi mevcut e-posta sağlayıcısıyla yeni bir e-posta hesabı oluşturarak tek kullanımlık e-posta adresini almayı tercih ederler. Fakat hesap, e-postaları yönetmek gibi pek çok zorlukla birlikte gelir. Yeni bir hesap oluşturarak ücretsiz posta hizmetleri tercih eden kullanıcılar, yeni e-posta adresleriyle başa çıkmak zorundadırlar.

Bir e-posta adresi ve temp-mail.org adresinden aldığınız birkaç tek kullanımlık e-postalarla bir hesabın gelen kutusunu yönetmeniz mümkün.

Tek kullanımlık bir e-posta adresiyle ilgili şaşırtıcı olan; doğrudan doğruya e-posta hesabınıza iletebilmenizdir. Tek kullanımlık e-posta adresinin ele geçirilmesi durumunda ve bağlantıda bulunduğunuz kişilerden şüpheleniyorsanız, bu e-postaları doğrudan çöp kutusuna gönderebilirsiniz ve bu gerekli bağlantılar için, doğrudan gerçek e-posta adresinizin gelen kutusuna gönderilmesini sağlayabilirsiniz.