Instagram Butik Hesabı Nasıl Açılır?

Bazı adımları takip ederek Instagram butik hesabı nasıl açılıyor diyenler için kolay çözümler bulmak mümkündür. Bir plan üzerinden devam etmek size faydalı olacaktır.

Butik Hesap Nedir?

Sosyal medya üzerinde mağaza açarak etkili bir satış yöntemi oluşturabilirsiniz. Butik, giyim üzerine çeşitli ürünler varsa bunu düzenli olarak satacağınız instagram sayfası üzerinde satışa sunabilirsiniz.

Butik hesaplarda reklam politikaları doğru olduğunda sonuçlar da başarılı olabilir. Bunu sağlamak için kurumsallık da son derece önemlidir. Kurum olmayanlar da butik hesap açabiliyor.  Fakat kendi sistemli çalışmalarınız sürdürmeniz adına aşamalı bir ilerleme hedefleyebilirsiniz. Markaların düzenli şekilde İnstagram tanıtım yaparken kurumsallıktan ödün vermemeleri ayrıca önemli konudur. Sosyal medya hesaplarınızın doğru takibi ve marka bilinirliğinizin de etkili şekilde devamında önemli bir durum vardır.

Instagram Butik Hesap Açarken Ne Yapmalı?

Butik hesap açmak isteyenler için planlamanız amaçlarınız genel bir taslak halinde en azından zihninizde oturmuş olmalıdır.

· Fiyat araştırması yapmalısınız.

  • Ürünlerle ilgili karar vermeli ve daraltılmış kapsamda, en azından başlangıç aşamasında ne tür ürünler satacağınızın kapsamını oluşturmalısınız.
  • Instagram butik hesap açma adımları için en önemli adımlardan biri işle alakalı bir isim belirlenmesi bölümüdür. Yorucu olmayan bir isim ve hesap görüntüsü oluşturmalısınız. Yapılan iş ve oluşturulan satış kanallarının birbiriyle tutarlı şekilde bir marka altında bütünleşmesi gerekir. Kategori olarak sadece butikte değil ayrıca diğer alanlarda da geçerli bir durum vardır. Satış yaptığınız ürünler ve sayfa geneli bütün açıdan alakalı bir duruma işaret etmelidir.
  • Odak anahtar kelime belirlemek ürünleri öne çıkarmanız için kritik konulardan biridir. Sayfa BIO kısmında yer vereceğiniz bu anahtar kelimeleri özenle seçmelisiniz.
  • Sayfa içindeki paylaşımlarda yazı içeriklerinde özgün kısa bir açıklama eklemeli ve anahtar kelimeyi de bu alanda belirlemelisiniz.
  • Görsel üzerine kurulu İnstagram ’da satış yaparken görüntülere önem vermeli, doğru yerlerde uygun değişiklikleri yapmalısınız. Bu sayfa taslaklar açısından bakıldığında ürün fotoğraflarında bazı sitelerden örnekleri incelemeniz önerilir.

Hayal gücünü artırıcı ürün sergisi yapmaya odaklanabilirsiniz. Net görüntü olmalı ve iyi taşıyan bir manken ile arka plana ekstra önem vererek İnstagram’da satış yapmalısınız. Bazen ürün çok parlak olmasa bile arka plan sayesinde çok hoş bir izlenim olabilir.