Co-op Nişancı Oyunu Aliens: Fireteam

2021 yılına girmemiz ile birlikte oyun piyasasının oldukça hareketli geçecek olduğunu giderek anlıyoruz.

Aliens: Fireteam oyunu, Left 4 Dead oyununa benzer bir oyun ve 2021 yılında çıkacağı duyuruldu. 2015 yılında kurulan Cold İron Studios tarafından sunulacak olan oyun Left 4 Dead severlerin ilgi odağı girmeyi başardı.

Alien evreninde bir oyun Aliens: Fireteam. Oyunun duyurulması ile birlikte birçok oyun sever Cold İron Studios internet sitesindeki açıklamaları okumak için sitelerine giriş yaptı.

Özellikle uzun bir süredir bir Alien oyunu piyasaya sürülmemişti. Aliens: Fireteam oyununun çıkması ile bu heyecan tekrar doruklara çıktı. Aynı zamanda film ile senaryo olarak benzerlik gösteren bir oyun olacağı da duyurular arasın yer alıyor. Oyun Alien üçlemesinde olan olaylardan 23 yıl sonrasında yaşananlardan bahsedecek.

Cold İron Studios kurucularından Craig Zinkevich, tam olarak bir Alien hayranı olduğunu söylemişti. 1986 yapımı Aliens 2 oyununu o kadar çok süre oynamış ki bu oyunun devamı yapmak Craig’in en büyük hayali haline gelmiş…

Aliens: Fireteam

Craig Zinkevich’in oyunu yapma hayalinden sonra oyunun genel temasının Alien evreninde geçtiğini belirtti. Kendi ifadeleri ile “Oyun isminden de belli olacağı üzere Alien evreninde geçiyor ve Co-op bir oynama mekanizmasına sahiptir. Bunların yanı sıra oyunda RPG öğeleri öne çıkmaktadır.

Alien ( Xenomorph ) salgını bütün dünya tarafından biliniyor ve buna göre mücadele ediliyor. 2187 tarihinde çıkan yasa sayesinde savaş gemilerinin dünyayı koruması amaçlanıyor. Sömürge Koruma Yasası’nın çıkması ile birlikte Alien’lerden korunmak amacıyla savaş gemileri görevlendiriliyor. USS Endeavour bölgessinde çaylak bir askeri yönettiğimiz hikaye içerisinde bir tehlike çağrısının oluşması bizi Katanga gezegeninin yörüngesine atıyor.

Oyunun asıl başlangıcı ise Katanga gezegenine gidilmesi ile başlamaktadır. Her taraftan çıkan Alien ( Xenomorph ) karşısında amansız bir mücadele sizi bekliyor. Özellikle Xenomorph kovanına girdiğimiz zaman aksiyon hızı inanılmaz ölçüde artmaktadır.

Oyunun başlangıcında Gunner, Technician, Doc, Demolisher ve Recon sınıflarından birini seçerek maceraya ona uygun bir şekilde atılıyoruz. Her açıdan inanılmaz bir Alien oyunu bizleri bekliyor.