Merhaba arkadaşlar herkesin en az bir defa düşündüğü veya denediği şeylerden biridir, resmine sahip olduğun birinin adını veya İnstagram gibi sosyal medya platformlarında ki hesabını bulmak.

Bu gibi durumlarda genellikle bir umut denerek başvurulan servisler Tineye yada Google oluyor. Google ve Tineye’ın eski ve bilinir olmak dışında mahir oldukları bir konu yok zaten kullanan kişilerin alabileceği en yüksek performans tahmini olarak %3 olumlu sonuçtur.

Resim ile insta bulma

Resim ile arama yapmak için Türkiye’de sadece belirttiğim iki uygulama kullanılır. Yurtdışına bakacak olursak, çok daha iyi alternatifleri bulunmaktadır.

Resimden isim bulma uygulamarı içinde en iyisi şüphesiz; Pimeyes adlı web uygulamasıdır. Pimeyes gelişmiş yPimeyes kullanarak resimden isim bulunüz analizi ve alışılagelmiş algoritmaların çok ötesinde bir teknoloji ile bütün alternatiflerini çok geride bırakıyor.

Pimeyes kullanarak resimden isim bulun

Resimden isim veya profil bulmak!

Pimeyes kullanımı basit ve sade arayüze sahip bir web uygulamasıdır, çok iyi olduğu ortada ancak her güzelin bir ayıbı vardır demişler; Pimeyes malesef ücretlidir. Aylık 20 ila 30 dolar arası bir ücret ödemeniz gerekiyor ancak ödemeden önce eşleşen resimleri görerek paranızın boşa gidip gitmeyeceğinden emin olabilirsiniz.