iPhone Kamerasını Webcam Olarak Kullanım Yöntemi

Eğer pahalı bir webcam alacak durumunuz veya vaktiniz yok ise dert etmeyin iphone telefonunuzun kamerası ile Full HD görüntünüzü bilgisayarınıza kablosuz veya kablolu aktarabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağız sorusunu duyar gibiyiz. Bu işlemi EpocCam programı ile kolayca yapabilirsiniz. EpocCam programını bilgisayarınıza ve iphone telefonunuza Apple Store marketinde indirmeniz gerekmektedir. Programın ücretsiz sürümü ile bir işinize yarayacak olan Full HD video çekimini yapabilirsiniz. EpocCam birde ücretli olan sürümü EpocCam Pro ile de daha fazla özellikleri kullanabilirsiniz.

EpocCam Nasıl Kullanılır ve İndirilir

EpocCam programı özellikle iphone telefonların kamerasını bilgisayarınıza Full HD olarak görüntüyü aktarabilen bir programdır. Programı öncelikle bilgisayarınıza ve telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. İndirme işleminden sonra eğer hem bilgisayarınız hem de iphone telefonunuz aynı ağ üzerine bağlı ise telefonunuzdan EpocCam programını çalıştırdığınız da bilgisayarınızın da kamera uygulamasını ve benzeri uygulamaları çalıştırdığınız da iphone cihazınızın kamerası görüntüleri anlık olarak bilgisayarınızın ekranına yansıtacaktır. Eğer iphone ve bilgisayarınız aynı üzerinde bağlı değil ise ozaman iphone usb kablosunu bilgisayarınıza bağlayıp, bilgisayarınızdan da iTunes uygulamasını çalıştırıp yine iphone kamerasını ekranınıza aktarabilirsiniz.

EpocCam Hangi Uygulamalar da Sorunsuz Çalışır

EpocCam iphone webcam uygulaması bir çok canlı yayın uygulamalarını desteklemektedir. OBS, Zoom, Microsoft Teams, Steam, Windows Kamera gibi bir çok uygulamayı EpocCam ile kolayca kullanabilirsiniz. Özellikle eğer Youtube üzerinden içerik üretiyor iseniz telefonunuzun kamerasını kullanarak görüntünüzü bilgisayarınıza anlık olarak aktarabilir veya video kaydı yapabilirsiniz.

EpocCam Uygulaması Nasıl İndirilir

EpocCam uygulamasını hem iphone telefonunuza hem de bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir.  Bilgisayarınıza EpocCam web sitesine tıklayarak, iphone telefonunuza da Apple Store mağazası üzerinden EpocCam aratarak indirebilirsiniz.