Özellikle oyunseverlerin son dönemlerde sık kullandığı Discord, oldukça popüler bir uygulama. Ücretsiz olarak kullanılması da bir avantaj. Bilgisayarı fazla ağırlaştırmadan çalışması Discord’u cezbedici hale getiriyor. Peki, Discord nedir ve nasıl kullanılır? Discord profil resmi ve arkadaş ekleme nasıl yapılır? İşte cevabı…

Discord nedir?

Son zamanların en popüler uygulamalarından biri olan Discord, bir sesli iletişim uygulamasıdır. İnternet üzerinden tanıdığınız kişilerle iletişim kontrolünüz sayesinde uygulama ücretsizdir. Üstelik özellikle online oyun oynayanlar olmak üzere birden fazla kişiyle iletişim kurma imkanına sahip olabilir. Aynı anda birden fazla kişi ile uygulama, yine internet bağlantısı sorunu ile aynı anda birden fazla kişi ile hızlı ve kaliteli iletişim sağlar.

Discord nasıl kullanılır?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi Discord uygulaması, aynı anda birden fazla kişiyle iletişim kurmak isteyenler için cazip. Ancak Discord’da bir kanal açmak gerekiyor. İlk önce Discord uygulama sayfasına gidin. Ekranın sol köşesindeki “+” işaretini tıklayın. “+” Simgesi eksikse, Discord kaydetmeye tıkladığınızda görünecektir. Sonraki pencerede “Sunucu Oluştur” u tıklayın. Ardından “Sunucu Adı” nı doldurun ve “” üzerine tıklayın. Bu, Discord’da kanal açma işlemini tamamlar. Bu adımdan sonra davet için bir bağlantı penceresi açılacaktır. Pencereyi bitirdikten sonra otomatik olarak kanala bağlanacaksınız. Kanala giden “Anında Davet Oluştur” bağlantısını tıklayın. Bulabilirsin.