Özellikle MineCraft kullannıcıları tarafından çok popüler olan game server sağlayıcısı Nitrado’nun web sitesi üzerinde güvenlik açığına rastlandı.

Ses server ve oyun server konusunda önemli bir ağırlığı olan Nitrado firmasının nitrado.net adresli internet sitesinde güvenlik açığı olduğu ortaya çıktı. Nitrado daha önce Türkiye üzerinde ticaret faaliyet göstermiş ancak daha sonra Türkiye piyasasından çekilmişti.

Nitrado üzerindeki siber güvenlik zaafiyetini ise bir Türk hacker ortaya çıkardı. Bug bounty ile ilgilenen tabiri caiz ise bounty hunter olan Türk hacker bulduğu Stored XSS türü güvenlik açığını Youtube kanalı üzerinde yayınladı.

Server sektöründe önemli bir yere sahip olduğunu daha öncede belirttiğimiz Nitrado uygun fiyat ve kaliteli hizmet anlayışı ile sağlam bir duruş sergiliyor. Türk kullanıcılar tarafından tercih edilmesine rağmen Türkiye pazarındaki pasif konumu bizleri üzmüyor değil.

Nitrado firmasının Türk hackerların ali cenap tavrı ve Türk halkının oyunlara düşkünlüğünü göz önünde bulundurarak, Türkiye piyasasında aktif olarak faaliyet göstermesini temenni ediyor ve kendilerine buradan geçmiş olsun diliyorum. İyiki kötü bir olay olmadan açık tespit edilmiş.