İçlerinde Elon Musk ve Bill Gates Gibi Kişilerinde Olduğu Pek Çok Hesap Hacklendi!

Bilinmeyen bir hacker grubu tarafından, dünya genelinde ünlü bir çok şahsiyetin Twitter hesabı hacklendi. Başarılı bir black hat hacker grubu tarafından hacklenen hesaplar dolandırıcılık amacıyla kullanıldı!

Hackerlar yine bizleri şaşırtmayarak Covid 19’u bahane ederek para istedi. “Covid-19 nedeniyle cömert davranacağım ve ilerleyen saatlerde Bitcoin hesabıma gelen ücretin iki katını iade edeceğim.” gibi paylaşımlar yapan hackerların 13 BTC civarı vurgun yaptıkları söylentiler arasında. Ancak 13 BTC miktarı dedikodudan başka bir şey değil vurgunun gerçek boyutu ise muamma.

FfWYu3
Elon Musk’ın Hacklenen Hesabı Üzerinden Atılan Tweet

Hackerların yüksek miktarda para toplamasının ardından Twitter tarafından önlemler alındı. Mavi tik sahibi otoriter hesapların paylaşım ve şifre değiştirme işlemleri kısıtlandı. Ancak hack camiasında herkesin malumudurki kerizliğin dip noktası yoktur bunun farkında olan hackerlar, çalınan hesapların kullanıcı adlarını kripto para cüzdanları ile değiştirdi.

1UCIJY

Twitter tarafında ise gerginlik olduğu aşikar. Twitter Support hesabından ” ‘güvenlik açığından’ haberdarız, düzeltmek için adımlar atıyoruz.” ve “sorunu çözmeye çalışırken tweet atma, şifrenizi sıfırlama ve diğer bazı hesap işlevlerini sınırlamaya devam ediyoruz. Sabrınız için teşekkürler.” şeklinde açıklama yapıldı.