Önceki yıl pek çok avrupa kulübü gibi Galatasarayda Socios.com ile çözüm ortaklığına gitti. Galatasaray, fanatiklerine “Galatasaray Fan Token” adlı kripto parayı sundu. 24 saat içinde 400 bin dolara yakın işlem göre Galatasaray Fan Token CoinMarketCap üzerinde listelenmeye başladı.

Galatasaray SK, önceki yılın eylül ayında yaptığı açıklamada kendi kripto para birimini çıkartacağını bildirmişti. Bu doğrultuda Paris Saint-Germain, Juventus, West Ham United, AS Roma ve Atletico Madrid gibi Avrupa’nın önde gelen kulüplerinin de kullandığı Socios.com ile ortaklık kuran cim bom bom, Türkiye’de yine bir ilke imza atmıştı.

Galatasaray fanatiklerine özel kripto para birimi Galatasaray Fan Token (GAL), coin dünyasının en popüler veri takip platformlarından CoinMarketCap üzerinde listelenmeye başladı. Chiliz & Socios.com CEO’su ve Kurucusu Alexandre Dreyfus’un kişisel Twitter hesabından verdiği bu haber, ultraslanı heyecanlandırdı.

Galatasaray Fan Token Yaklaşık 5 Dolarlık Bir Fiyat Üzerinden İşlem Görüyor.

Galatasaray Fan Token (GAL)

Toplam arz miktarı 10 milyon birim olan GAL, şu anda 5,04 dolarlık (34,29 TL) bir fiyata sahip. Bu da, güncel değerlerle 0,00051830 Bitcoin‘e denk olduğunu gösteriyor. CoinMarketCap verilerine göre Galatasaray Fan Token, son 24 saatte 397.500 dolar değerinde bir işlem gördü. 

GAL token’in bugün itibarıyla dünyanın ilk spor ve eğlence odaklı kripto para borsası Chiliz.net’te de listeleniyor. GAL ile kulüplerine destek olabilen taraftarlar, Socios.com aracılığıyla yapılacak taraftar oylamalarına katılarak Galatasaray kulübü ile ilgili kararlarda söz sahibi olmak gibi bazı imkanları elde etme şansı yakalıyor. 

GAL Al Karar Ver :

GAL Sahibi Taraftar Kulüp Üzerinde Söz Hakkı Kazanacak

Socios.com üyesi bir taraftar sahip olduğu GAL token miktarınca açılan oylamalarda söz sahibi olarak kulübün alacağı kararlar üzerinde etki sahibi olabiliyor. Bunun dışında GAL sahibi taraftarlar etkileşimlerini arttırdıkça bazı ödül ve imkanları elde etme şansı yakalıyor.