Anonymous Hacker Grubu tehtid videosu haber görseli.
Anonymous Tehtid Videosu

Anonymous Hack Team, Amerika Birleşik Devletleri’ni sokaklara döken George Floyd adlı zencinin ölmesi olayına ilişkin olarak, Minneapolis Polis Departmanı’na yönelik bir tehtid videosu yayınladı.

Hack camiasının dışına taşan ve Dünya geneline yayılan bir üne sahip Anonymous Hacker Grubu, geçtiğimiz günlerde gündeme gelen ve çok büyük tepkiler gören George Floyd adlı zencinin öldürülmesine karşın bir video paylaşarak Amerikan hükümetini tehtid etti.

Paylaştıkları videoda “#GeorgeFloyd’u öldüren polislerle ilgili gerekli adımlar atılsın, aksi takdirde bizim atacağımız adımları bekleyin diyerek açıkca ABD’yi tehtid eden, komünist hacker grubu daha öncede benzer eylemler yapmıştı. Ayrıca Youtube sitesinin videoyu silmesi de oldukça tepki çekti.

“Biz büyük bir grubuz, bizi bekleyin”

Maskeli bir kişi tarafından tehtid konuşması yapılarak ifa edilen video da; yozlaşan bir teşkilata güvenemeyeceklerini ve Amerikan hükümetine karşı eylemler yapacaklarını açıklayan Anonymous, yine SJW cephesinde yerini aldı. Videoda yer alan sözlerin tamamı şöyle :

“İnsanları öldüren ve suç işleyen devlet memurlarının bizim gibi suçtan hüküm giymeleri gerekir. Aksi takdirde istediklerini yapabilecekleri bir belgeleri olduklarına inanırlar. Yalnızca birkaç kötü polisin tüm iyi polislerin adını lekelediğini iddia edeceksiniz ancak bu kötü polisler, insanlara ve bu kötü polislere ceza vermeyi reddeden sizlere karşı suç işlerken diğer ‘iyi’ polisler orada durursa ne olacak?

İnsanlar bu yolsuzluktan ve insanları koruma sözü vermiş bu kurumun şiddetinden artık sıkıldı. Geçtiğimiz yıllarda yaşanan olaylardan sonra birçok insan, sizlerin burada bizi korumak için değil, bizi bastırmak ve suçlu egemen sınıfın isteklerini yerine getirmek için bulunduğunuzu anlamaya başladı.

Kontrolü elinde tutan insanların düzenini sağlamak için buradasınız, kontrol edilen insanların güvenliğini sağlamak için değil. Hatta, elit kesimin küresel baskı mekanizmasını devam ettirmek için kullandığı mekanizmanın ta kendisi sizsiniz.

Dünya artık gözünü açmaya başlıyor ve bir yaptırımı olmadan dökülen her kan artık insanları daha da sinirlendiriyor. Bu memurlar cezai suçlamalarla cezalandırılmalı ve özellikle Memur Chauvin cinayetle yargılanmalı. Maalesef sizin yozlaşmış adalet sisteminize güvenmiyoruz, bu nedenle işlediğiniz suçları dünyanın gözleri önüne sereceğiz. Biz büyük bir grubuz. Bizi bekleyin.”

George Floyd’un ölümünün “buzdağının sadece görünen yüzü” olduğunu söyleyen hacker grubu, insanları öldüren ve suç işleyen memurların cezasını çekmesi gerektiğini söyledi. Bu videodan sonra Minneapolis ve Chicago polis departmanlarının web siteleri ile dijital telsiz sistemlerinin hacklendiği iddia edildi.