Ukrayna Ulusal Güvenlik Servisi, 773 milyon insanın e-postasıyla milyonlarca insanın önemli bilgilerini çalan Sanix nickli hackerı yakaladıklarını duyurdu. Sanix adlı hackera yapılan baskında donanımlara en konuldu ve toplan 2 tb veri barındırdığı söylendi.

Milyonlarca internet kullanıcısının kişisel bilgileri, internet sitelerinin veritabanında barındırılıyor ve hackerlar tarafından çalınması muhtemel. Siyah şapkalı olarak bilinen hackerlar, sizin bilgilerinizi satabilir yada bazı işlerde kullanabilir. Ukrayna Ulusal Güvenlik Servisi (SSU) bugün 773 milyon kişinin e-postasını ele geçiren bir hackerı yakaladıklarını açıkladı.

Sanix nicki ile icraat yapan hacker, milyonlarca kişinin maila hesabını ve 21 milyon kişiyi de kombolist taslağına eklemiş. SSU yetkilileri, Sanix’in firmaların finansal bilgileri dahil olmak üzere pek çok kritik bilgiye sahip olduğunu söylüyor.

Tüm Ekipmanlarına El Konuldu:

Hacker “Sanix” Yakalandı

Sanix’in arşivlerinde önemli ve maddi değeri yüksek bilgiler bulunuyor. E-posta hesapları, cc bilgileri, kripto para cüzdanları ve PayPal hesapları, ve bunlar buzdağının görünen kısmı. Polis baskınında Sanix’in evinde yapılan aramada 2 terabayt veri içeren donanıma el konuldu.

Bazı söylentilere göre bahsi geçen veriler eski ve işlevsiz, ancak Sanix’e yapılan baskının sebebi Kaliforniya hükümeti ile alakalı ele geçirdiği bazı veriler.