Arçelik Hackathon Hack The Normal

Arçelik, duyurduğu Hack The Normal adlı online hackathon etkinliği ile; başta sağlıklı yaşam, sosyal yaşam ve sürdürülebilir yaşam alanlarındaki yaratıcı fikirleri bir araya getirecek. İçlerinde yararlı ve gelecek vaad eden olarak gördüklerine ise, tanıtımi ürün geliştirme ve iş modeli desteği sağlayacak.

Arçelik tarafından düzenlenen “Hack the Normal” adlı hackathon yaratacı fikirleri topluyor.

Arçelik yaptığı açıklamada, sağlıklı yaşam, sosyal yaşam ve sürdürülebilir yaşam konuları üzerine gerçeklecek olan online hackathon’da yaratıcı fikirlere Türkiye’nin elektrik & elektronik devi Arçelik tarafından ürün geliştirme, tanıtım ve iş modeli desteği sağlanacak.

Dijital dönüşüm yolunda geri kalmamak amaçlı projelerin dışında fikirlerin değerlendirilmesini sağlayacak etkinlik ve çalışmalar yapan Arçelik, Kovid-19 pandemisi boyunca oluşan şartları milli ve ticari menfaatler kazandıracak şekilde kullanıyor. Arçelik dijital dönüşüm yolunda geri kalmayı azaltacak bir çalışma ile yine ön plana çıkıyor.

İnsani bir dayanışmanın yaşanan olumsuzlukları tersine çevirirerek adeta sapan etkisi yapacağına inanan Arçelik, 15-17 Mayıs tarihleri arasında “Hack the Normal” ismiyle düzenlenecek online hackathon, para getirebilecek olarak gördüğü yeni ürün, hizmet ve iş modellerini geliştirmeye başlayacak.

Türkiye’deki öncü firmalardan Arçelik, yaptığı online atölye çalışması ile, gündemdeki en önemli sorunlar olan “Sağlıklı Yaşam”, “Sosyal Yaşam” ve “Sürdürülebilir Yaşam” konuları üzerine gerçekleştireceği online hackathon için başvurular 8 – 13 Mayıs arasında yapılacak.

Arçelik işe yarar fikirlere ürün geliştirme, tanıtım ve iş modeli desteği sağlıyacak.

Hack the Normal hackaton çalışmasına katılan gruplar ve kişiler araştırma, prototipleme ve hikaye anlatıcılığı gibi farklı alanlarda eğitimler alma ve seminerlere katılma şansı elde edecek. Ayrıca katılan kişiler için kendi alanlarındaki uzmanlardan meseleki danışmanlık alma imkanı sağlanacak. Değerlendirme ekibinin beğendiği projelere Arçelik tarafından her türlü imkan sunulacak. Arçelik faydalı bir kazan kazan yolu izliyor demeden edemeyiz.

Hackathona katılmak için http://hackthenormal.com adresi üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Hack the Normal, takım olarak ve bireysel olarak başvuru kabul ediyor. Takımlar, ön değerlendirme sonrası kabul edilecektir. Ancak Başvurusu kabul edilen kişilerin ise hackathon evvelinde takıma girmeleri yada takım kurmaları isteniyor.