Roblox Adlı Oyun, Kurnaz Bir Hacker Tarafından Çalışana Rüşvet Verme Yoluyla Manipüle Edilerek Kullanıcı Bilgilerini Kaptırdı.

Sistemlerdeki en büyük güvenlik açığı bazen insanlar olabilmektedir. Hacking kavramıda bir sistemin yada herhangi birşeyin açığını bularak çıkar sağlamaktır. Hacker olmak teknik bilgiden çok karakteristik özellikler istemektedir. Haberimizde gördüğün örnek ise bunun en iyi örneklerinden biri olabilir. Hack haber konusu hacker arkadaş sistem üzerindeki teknik bir açıktan faydalanmak yerine açık durumundaki bir insanı sosyal mühendislik ile manipüle etmiş.

Roblox Hesapları

Hack haberimizin detayına gelecek olursak, bilgisayar, Xbox ve mobil cihazlar üzerinde oynanabilen ve dünya çapında oldukça popüler olan Roblox oyununun kullanıcı bilgileri bir çalışana rüşvet vermek suretiyle çalındı. Hesaplar üzerinde tam kontrol sağlayan hacker, bu yolla güzel bir gelir elde etmişe benziyor.

İçlerinde ünlü yayıncı ve oyuncuların bulunduğu kişilerin, zengin kozmetik ürünlerini yağmalayarak hack haber gündemine oturan hacker, daha uzn süre konuşulucak gibi duruyor. Zira saf bir çalışanı kurban etmesi tebessüm ettiren cinsten.

Hacker bunu sadece birşeyi kanıtlamak için yaptım ifadesini kullanırken, hesaplardaki skinleri satarak para elde etmeyi ihmal etmiyor.