Doksanlı yılların başından beri hayatımızda olan, warez bir korsancılık çeşididir. Teknoloki geliştikçe çıkar sebebli teknoloji manipülasyonuda gelişiyor ve çeşitleniyor. Bunlardan biride warez. Kelime kökeni İspanyolcadaki juarez(yuarez) kelimesidir. Juarez kelimesinin anlamı software yani yazılım demektir. Aslında ne demek olduğuna dair büyük bir ipucu veriyor. Çünkü anlamı null edilmiş yani cracklenip paylaşılmış yazılım demektir.

En Başarılı Warez Forumları

WarezM

WarezM iki yıl önce yola blog sitesi olarak çıkmış olsa da; kısa süre içinde hayret verici bir gelişim göstererek bu listeye girmeyi haketti. Kaliteli warez içerikleri sunmasının haricinde, fonksyonel ve şık iç dizaynı oldukça tatmin edici. Warez içerik ve account paylaşımı yapan siteler arasında hem kaliteli içerik sunup, hem de görsellik ve işlev bakımından kendini bu kadar başarılı olan bir Türk sitesi bizim için göğüs kabartıcı. Başarılanın devamını dileriz

Turkhacks

Aslen bir hacker sitesi olan Turkhacks.com, hack içeriğinin yanısıra warez konusunda oldukça zengin içeriğe sahiptir. Türkiye’nin warez diyince akla gelen öncü sitelerinden biridir.

Nulled.to

Nulled.to yaklaşık beş yıl önce diğer warez sitelerini hackleyerek piyasaya giren ve kısa sürede zirveye oturan bir warez forumudur. 3 milyonu aşkın üye 20 milyonu aşkın içerik ile null aleminin rock yıldızı konumundadır.

Cracked.to

Cracked.to her ne kadar Nulled.to çakması olan bir warez forum olsa da, iki yıl içerisinde büyük başarı elde ederek bu listeye girmeyi haketmiştir. 10 milyona yakın paylaşımı ile başarılı bir forumdur.

NulledBB

NulledBB, beş yıllık geçmişi olan köklü bir forum sitesidir. 250 bin üyesi ve 1 milyon paylaşımına bakarak, aynı tarihlerde başladığı rakiplere göre geri kalmış diyebilirsiniz. Ancak pek çok konuda öncülük eden ve içerik bakımından çok kaliteli bir sitedir.

nulledteam.com

nulledteam 2018 yılında hazır forum sistemi Xenforo için cracked tema paylaşımları amaçlı açılmıştır. Daha sonrasında ise içerik gamını geliştirerek çeşitlendirmiştir.