Korona salgınının bütün Dünya’yı pençesine aldığı şu günlerde, evinden çıkamayan insanlar bilgisayar ve konsol oyunlarına yöneldi. Dünya üzerinde salgına bağlı olarak, günlük yaşamdaki konjonktür bir hayli değişti. Hackerları canlandıran ve kan kokusu almış kurda çeviren bu durum herkesi etkiliyor. Hackerlar en hızlı şekilde en çok parayı kazanabilecekleri iş olan, CC yani kredi kartı bilgileri hırsızlığı için yeni bir damar bulmuş gibi gözüküyor. Çok fazla Nintendo Switch kullanıcısına izinsiz giriş denemelerine dair gelen uyarılar ile gün yüzüne çıkan eylem endişe verici.

Hackerlar CC Peşinde!

Hacker gruplarının, Nintendo Switch kullanıcılarına yaptığı saldırıların ana nedeni hesaplara bağlı olan kredi kartı ve paypal hesabı bilgileri. Hacker timlerinin kart bilgilerini kopyalamaktan çok oyun içi alışveriş yaptığı görülüyor. Hackerların oyun içi satın alımda popüler hedefi battle royal temalı, Fortnite oyunu. Pek çok Nintendo Switch kullanıcısı, hesaplarından Vbucks gibi şeyler alındığını ve 100 dolar ve üzeri harcamalar yapıldığını bildiyor.

Karantinada vira bismillah diyerek seri eylemler yapan hacker grupları, hack haber bültenlerini boş bırakmayacağa benziyor. Öte yandan daha önce şahit olmadığımız saldırı ve hedef türleri görüyoruz.