Korona Virüs Pandemisi Dünya Ekonomisini Felç Ederken Twitter Mali Zararı İçin Çözüm Yolunu Kullanıcı Verilerini Satmakta Buldu. Twitter; kullanıcılarını tedirgin edecek bir gelişmeyle gündemde.

Dünya genelinde etkisi süren korona pandemisinin etkisi günden güne büyürken, insanların gündeme dair ilgileri de arttı. Sosyal medya platformu olsa da Twitter, haber denince ilk akla gelen online platform. Kullanıcı sayısında hızlı bir artış yaşayan Twitter aldığı karar ile kullanıcı verilerini iş ortakları ile paylaşmaya başlayacağını duyurdu. Ancak bu korkulduğu gibi kullanıcı gizliliğini riske atacak bir durum değil.

twitter kullanıcı verileri

İşin özü Twitter kullanıcıları verilerini kullanıcıların onayı ile satmayı planlıyor. Mobil uygulama üzerinde kişiselleştirilmiş reklamlar için böyle bir uygulama başlatan Twitter, anlaşıldığı kadarıyla reklam verimliliğini arttırmak istiyor.

Kullanıcı Verileri Satılacak

Kullanıcı verilerinin Twitter tarafından iş ortaklarına sunulmasının, kullanıcı gizliliği açısından sorun olmayacak gibi gözükse de; kesin bir söz söylemek mümkün değil. Hack haber ekibi olarak görüşümüz; Facebook gibi kullanıcı iznine başvurmadan gizlice satmak yada diktatör yöneticilere muhalif grupların mahrem görüşmelerini sunmak gibi, ahlak dışı yollara başvurmaması dahi Twitter‘ı diğer sosyal medya platformlarına göre daha sempatik yapıyor.