Ürettiği firewall yazılımı ile bir çoğunuzun tanıyor olduğu CloudFlare, ailelere yönelik yeni bir DNS hizmeti sundu. Fakat bir hatadan dolayı çok büyük tepkiler aldı.
Yeni hizmeti 1.1.1.1 DNS ile karşımıza çıkan CloudFlare, çocukları zararlı yazılım ve yetişkinlere yönelik içeriklerden korumak istediğini ifade etti.
Yeni 1.1.1.1 DNS ailesinin kullanımı gayet kolay. Keylogger ve adware gibi virüslerden korunmak için çözücünüzü 1.1.1.2 olarak girmeniz yeterli. Eğer hem virüsleri hem de yetişkin içerikleri engellemek için ise 1.1.1.3 DNS çözücüsünü girmeniz yeterli olacaktır.


Ailelere çocukları için güvenli surf deneyimi sunmayı hedefleyen hizmet, bazı LGBT sitelerini ve cinsel eğitim sitelerini engellemesi tepki topladı. Bunun üzerine açıklamada bulunan CloudFlare CEO’su Matthew Prince, bunun “korkunç bir hata” olduğunu söyleyerek özür diledi. Sorunu çözmek için çalıştıklarını söyleyerek sözlerini bitirirken yeni ürünlerini duyurmaktan da çekinmedi.

Windows Ve Mac İçin WARP:

1 yıla yakın bir süre önce hayatımıza giren VPN uygulaması WARP artık Mac ve Windows işletim sistemine sahip platformlar üzerinde de kullanılabilir olacak. Wireguard protokolü ile internet bağlantısını güvenli hale getirmeyi planlıyor. Firewall ile web masterların gönlüne taht kuran CloudFlare, bireysel kullanıcıların güvenlik ihtiyaçları için geliştirdiği WARP piyasa sağlam bir yer edinebilecek gibi duruyor.