Sosyal medya platformu Instagram, kendi kendine silinen mesajlar özelliği özelliği üzerinde çalışmalar yaptığını açıkladı.

En popüler sosyal medya platformu Instagram’ın belirsiz bir çalışanı kaynaklı bilgi sızıntısı sonucu yayılan, Instagram geliştiricilerinin kendi kendine yok olan mesaj özelliği üzerine çalıştığı dedikoduları yayıldı.
Söylentilerin artıp gözlerin Instagram‘dan gelecek açıklamayı aramasının ardından, beklenen cevap gecikmedi. Söylentilerin doğru olduğu yetkili kişiler tarafından kısa ve net bir biçimde doğrulandı.

Kendi kendine silinen mesajlar

Kendi kendine silinen mesajlar veya yok olan mesajlar dediğimiz şey gönderilen mesajın belirlenen zaman diliminden sonra yok olmasına denir. Whatsapp daha önce kendi kendine silinen mesajlar üzerine çalışmalar yapmıştı, ancak elle tutulur bir sonuç sunamamıştı. Yerli mesajlaşma uygulamamız Bip, ilk sürümlerinde bu özelliği barındırsa da istikrarlı çalışmamasından dolayı kaldırdı

İnstagram ezber bozuyor

Kendi kendine silinen mesaj özelliğini sabit bir şekilde sunabilen tek popüler uygulama olan Snapchat ve diğer başarısız girişimlerin aksine İnstagram farklı bir yöntem deniyor. Yapılan açıklamaya göre İnstagram DM üzerinden gönderilen kendi kendine silinen mesajlarda süre ayarı bulunmuyor. İnstagram süre sınırı koymak yerine konuşmadan çıkıldığı an kendi kendini silen mesajlar sistemi yapacağını duyurdu. Şahsi kanaatime göre daha güzel ve daha işlevsel olmuş.