Corona Pandemisinin etkisi altındaki Amerika Birleşik Devletleri’nde, bir matematik öğretmeni uzaktan eğitim ders konuların Half Life Alyx oynayarak anlattı. Oyunun City 17 bölümünü kullanarak 7. sınıf matematik konularını anlatan öğretmen, EBA’daki ilahili ve siyasal İslam propagandalı yayınlar ile karşılaştırıldığında, insanin derin bir “of” çekesi geliyor.
Çin Halk Cumhuriyeti’nde ortaya çıkan ve insanlar arasında Corona Virüs olarak bilinen, Covid-19 isimli patojen Dünya üzerinde bugün itibariyle yarım milyondan fazla insana bulaşmış vaziyette. Pek çok ülke gibi ABD’nin de uzaktan eğitime yöneldiği bu günlerde, Charles Coomber adlı Amerikalı bir matematik öğretmeni uzaktan eğitim konularını Half Life Alyx oyunu üzerinden anlatarak gündeme oturdu.

Kirli Çamaşırlar ve Komşu Açılar

Half Life Alyx adlı VR oyunundaki City 17 adlı kısımda bulunan fosforlu kalem ve kirli çamaşırlar yardımı ile komşu açılar ve bütünler açılar gibi konuları anlatan Charles Coomber; işlediği dersi Reddit üzerinden paylaştı. Sosyal video paylaşım sitesi üzerinde yüzbinlerce izleme ve yorum alan ders anlatımı, EBA TV yayınlarında zoraki şekilde ilahi ve siyasal islam propogandası izletilen Türk öğrencileri kıskandırabilecek gibi duruyor.