Whatsapp uygulaması gereksiz bir özellik üzerine yoğunlaştı.

En popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, Corona Virüs ile ilgili yalan haberleri engellemek için beta sürümü üzerinde denemeler yapıyor. Paylaşılan bilginin internet üzerinden kontrolünü hedefleyen özellik şuanda elle tutulur bir başarı göstermiş değil.


Whatsapp haberlerin yayılmasındaki en etkili araç olarak gözüküyor. Ancak herkesin özgür kullanımına açık bir alan olduğundan gerçek kadar da yalan bilgi yayılıyor. Bunun önüne geçmeye çalışan Whatsapp başarısız denemelerine bir yenisini daha ekledi.

Kendi sorun ve gelişime açık yanlarını bir kenara atıp, sosyal sorumluluk ile ön plana çıkarak popülerliğini korumaya çalışıyor.

Whatsapp mı Mesul ?

Üstüne vazife olmadığı halde Corona Virüsü ile ilgili çalışma başlatan servisler furyasına katılan Whatsapp bu krizden doğan reklam fırsatını kaçırmıyor. DSÖ tarafından açıklanan veriler yokmuşçasına Corona Virüs siteleri açan Google gibi büyük firmaların ardından Whatsapp atılan mesajı internette aratma gibi gereksiz bir işe girişti. Whatsapp üzerinden paylaşılan herhangi bir haberde paylaşan mesuldür. Ayrıca asıl olan haberi okuyan kişinin bilinçli olması değil midir ? İnsanlar web araması yapmaktan acizmiş gibi kendi eksiklerini göz ardı eden Whatsapp için alternatif arıyorsanız, Telegram ve ICQ kişisel tavsiyelerimdir.