Ülkemizde yapılan en büyük WordPress etkinliği WP fest, 5 mart 2020’de İTÜ’de yapılmıştı. Türünün en popüler, en büyük ve şüphesiz en iyisi olan WordPress 14 konuşmacı tarafından enine boyuna konuşuldu. Tamamen açık kaynaklı WordPress‘in yaptığı WPfest 2020‘de sektörden önemli isimler de bulunuyordu. Açılış konuşmasını Natro Genel Müdürü Nedim Mitrani yaptı. WPFest 2020‘de konuşmacı olarak online eğitimen ve WordPress Okulu’nun kurucusu Fikret Tozak, WordPress ile gelir elde etmek konusunda önemli şeyler anlattı. GroupM Data ve Teknoloji Direktörü Aykut Aslantaş SEO ipuçları verdi.

wpfest


Konuşmacı olarak katılan Natro Segment Pazarlama Müdürü Melih Andıç yaptığı sunumda; 76,5 Milyon internet sitesinin WordPress kullandığını ve her gün 50 bin yeni sitenin eklendiğini söyleyerek ekledi, şirketin WordPress odağında geliştirdiği hosting ürünü JetPress’i duyurdu. Invictus Europe Kurucu Ortağı Mehmet İnce’nin WordPress için siber güvenlik ile ilgili sunusu oldukça rağbet gördü.


En büyük Türk WordPress sitesi olan Nefis Yemek Tarifleri’nin kurucu ortağı Hüseyin Berberoğlu’nun optimizasyon ve performans alanında yaptığı konuşma gerçekten yararlıydı. İlk WordPress tabanlı Türk sitesi yakuter.com’un sahibi ve ICS Defence Yazılım Geliştirme Takım Lideri Erhan Yakut WordPress ile ilgili bazı tip yani taktikler anlattı.

Ünlü Bloggerların Başarı Öykülerine Değinmekte Es Geçilmedi

İTÜ’de Bloomberg Businesswek Teknoloji Yazarı Atıf Ünaldı Moderatörlüğünde yapılan etkinlik fazlaca kalabalıktı. Blog yazarak para ve ün kazanan bloggerlar panelde yöntemlerini açıkladı. Bloggerlar moda sektöründen blog tutkunu ve Styleboom’un kurucusu Burçin Akgün Ünaldı ve meşhur gezi bloglarından yoldaolmak.com’un kurucusu Kemal Kaya yer aldı.

wordpress seo

Reklam amacıyla Natro.com ana sponsorluğunda yapılan panelin diğer sponsorları da şunlar : AdVenture, Nutanix, PayTR ve WPORT . WordPress eklentileri ACF ve Yoast Seo ayrıca WordPress’in ekmeğini yiyen Nefis Yemek Tarifleri de destekleyenler arasında yer aldı.