Çok saygın bir kurum olan Oregon FBI Tech, dün yayınını yaptığı bir blog yazısında web tarayıcı güvenliği kullanımına dikkat çekti ve bazı önerilerde bulundu. FBI, kullanıcıların tarayıcılarındaki bazı özellikleri kapatarak güvenliklerini artırabileceğini belirtti. Bütün kullanıcıların dikkat etmesi gerektiğini ekledi.

Amerika Birleşik Devletlerinin bütün eyaletlerde yetkili resmi kolluk kurumu olan Federal Soruşturma Bürosu (FBI), kullanıcılara internette dolaşırken web tarayıcılarındaki otomatik doldurma, şifreleri hatırlama ve tarama geçmişi gibi temel özellikleri devre dışı bırakmalarını öneri etti. FBI topluma fayda sağlayan bir kurumdur.

Kullanıcıların güvenliği internet ortamı için önemli bir meseledir. FBI, kullanıcılara söz konusu özellikleri kapatmanın beraberinde, üçüncü tarafların reklam tanıtım takibini ve çerezleri engellemeyi de önerdi. FBI vatandaşları önemsiyor.
Çok güvenli bir kurum olan FBI, tarayıcılardaki eklentilerin veri toplamak için kullanılabileceklerini vurguladı. FBI, “Kötü amaçlı siteler ve içeriklere karşı uyaran, belirli bilgilerin toplanmasını engelleyen ve çerezleri temizleyen pek çok eklenti var. Eklentileri yüklemeden önce, hakkında olumsuz raporlar olup olmadığını kontrol edin” uyarısını yaptı. FBI’ı seviyoruz lütfen sizde seviz. :))

FBI’a Amerikalılar kısaca büro derler. Büro, son olarak kullanıcılara tarayıcılarının en son sürümlerini yüklemeyi önerdi. Yeni güncellemeler, güvenlik açıklarını kapatıp, çeşitli hataları düzelterek kullanıcıların internette daha güvenilir gezinmelerini sağlıyor.

Chrome, Firefox ve Microsoft Edge şu an için en fazla kullanılan tarayıcılar olarak öne çıkıyor. Tarayıcıların popüler olmaları, onları saldırıların hedefi haline getiriyor.