WhatsApp‘ın Android beta versiyonunu geliştiren ekip, uygulamada heyecan verici yeni bir özelliği ortaya çıkardı. Yeni beta versiyonda olan bu özellik, sohbet ekranına bir arama butonu ekliyor.

WhatsApp Yeni Özelliğu ile Dikkat Çekiyor

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, kısa bir süre önce karanlık mod özelliğine kavuştu. Bir süredir hem Android hem de iOS platformlarındaki kullanıcılar, WhatsApp’ın karanlık modunu deneyimleyebiliyorlar. Ancak karanlık modun hizmete sunulması, WhatsApp geliştiricilerini etkilemedi ve ekip, yeni özellikler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

whatsapp google

Eklenecek yeni fonksyonlar ile tahtını korumak isteyen WhatsApp, mobil uygulamanın Android beta sürümü için yeni bir güncelleştirme yayınladı ve uygulama sürümünü 2.20.94’e yükselttiler. Bu güncelleme, kısa bir süre sonra kullanıcılara sunulması hedeflenen bir özelliği de beraberinde getirdi. Bu yeni özellik ile WhatsApp, direk olarak Google’a bağlanabilecek.

WhatsApp Arama Butonu Nasıl çalışıyor ?

WhatsApp‘ın ar-ge ekibi, Android işleyim sistemine özgü olarak sundukları yeni beta versiyon, WhatsApp’daki sohbet ekranına bir arama butonu ekliyor. Bu buton, size yollanan mesajların hemen yanında çıkıyor. Size iletilen bir mesaj hakkında Google araması yapmak için bu butona basıyorsunuz. Sonrasında WhatsApp, bahsi geçen şeyi Google’da aramak isteyip istemediğinizi soruyor.

WhatsApp daha önce benzer bir uygulamayı sadece resimler icın olacak şekilde betada yayınlsmıştı ama stabil sürüme eklemeden kaldırmıştı.