Ülkemizde internetin var olmaya başladığı ve aktif olarak kullanıldığı yıllardan itibaren hack kavramı hayatımıza girmiştir. Bu süreçte insanlar hacking’e merak salmış ve bu merak çeşitli hacker sitelerinin kurulması ihtiyacını doğurmuştur. Bu hacker siteleri yada bireysel olarak kendini yetiştiren hackerların aralarında geçenler ve hack olayları ise hack haber sektörünün ortaya çıkması ile sonuçlanmıştır.

Yıllar içerisinde sayısı onları aşan hack haber sitesi açılmıştır. Birçoğu kalıcı olmayarak kapanmış, sanal alemde tutunamamıştır. Tutunamayan bu sitelerin bir kısmı ise hacklenerek yayın hayatlarına son vermek durumunda kalmıştır yada taraflı haberler yayınlayarak kendini bitirmiştir. Günümüzde birçok hack haber sitesi mevcuttur fakat ne yazık ki bunlar tam olarak bağımsız ve tarafsız olmayı başaramamaktadır. Hack aleminin tarafsız bir hack haber sitesine olan ihtiyacı hackhaber.com gibi tarafsız ve tam bağımsız bir hack haber sitesinin açılmasına zemin hazırlamıştır.

Hangi hack haber sitesi olursa olsun olması gereken tarafsız olmaktır. Futbol takımı tutar gibi bir grubu yada siteyi desteklemek, sürekli onlar lehine haberler yapmak yada sürekli belli kişileri karalamak hack habercilikten uzak partizanca br davranıştır. Umarız hack haber sektöründeki bütün oluşumlar tarafsızlık olgusuna dikkat ederler.